Czym się kierować wybierając segment do zamieszkania?

Segmenty cieszą się dużym uznaniem inwestorów. Deweloperzy chętnie je budują, gdyż jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób posiadających dzieci i pragnących mieć kawałek własnego terenu. Wybór odpowiedniego segmentu nie jest oczywiście prosty, podjęcie decyzji musi być przemyślane.

Rynek budowlany w Polsce jest wciąż bardzo silny, o czym świadczą ilości wybudowanych i oddanych do użytku mieszkań i domów. Nie ma co ukrywać, że zakup mieszkania lub segmenty, ewentualnie domu w pełnym tego słowa znaczeniu należy do jednych z najdroższych inwestycji w życiu. Dlatego pierwszym krokiem powinien być wybór uczciwego dewelopera, który buduje praktyczne segmenty. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nasza inwestycja, na którą tak długo czekamy spełni oczekiwania.

Segmenty na sprzedaż – od czego zacząć?

Przeglądając oferty deweloperów oraz oferty segmentów na sprzedaż warto rozpocząć poszukiwania od najbliższej okolicy lub jeżeli planujemy przeprowadzę to od miejsca docelowego zamieszkania. Pod uwagę należy oczywiście brać to, jakie są ceny w poszczególnych miejscach, ale również otoczenie: szpitale, szkoły, sklepy, instytucje kultury, parki. Nikt na pewno nie będzie chciał mieszkać w segmencie, który jest w nieciekawej okolicy.

Przeczytaj także: http://budujedom.com.pl/pierwsze-mieszkanie-od-dewelopera/

Dobry deweloper, jak go wybrać?

Przede wszystkim dokładnie należy się zapoznać z ofertą segmentów na sprzedaż. Warto dokładnie prześledzić projekt i zadać sobie pytanie czy jest on dopasowany do naszych potrzeb. Szczególną uwagę warto zwracać na rzetelność dewelopera. Informacji można szukać głównie w Internecie, ale również wśród znajomych lub osób, które dokonały już zakupu nieruchomości. Osoby, które mają trochę wiedzy budowlanej mogą sprawdzić z jakich materiałów deweloper stawia dom.

Segmenty w stanie deweloperskim czy gotowe do zamieszkania?

Większość deweloperów wykonuje segmenty i doprowadza je do tak zwanego stanu deweloperskiego. Warto sprawdzić warunki umowy i dowiedzieć się, co taki stan oznacza. Inni oddają segmenty w stanie surowym zamkniętym i pozostawiają je do wykończenia klientom. Tu dobrym rozwiązaniem jest podliczenie własnych możliwości finansowych, a także sprawdzenie czy będziemy mieli możliwość zatrudnienia odpowiedniej ekipy, która wykona za nas prace wykończeniowe. Powinniśmy również określić, jakiej wielkości segmentu mieszkamy, ilu będzie domowników, jaka ilość i rozkład pomieszczeń będą dla nas optymalne.

Related posts

Leave a Comment