Architektoniczne Systemy fasadowe Kingspan Evolution – unikalne rozwiązanie dla elewacji

systemy fasadowe

Modułowy system fasadowy Evolution to unikalne rozwiązanie umiejętnie łączące w jednym elemencie funkcję konstrukcyjną, izolacyjną i wykończeniową. W szybki i prosty sposób pozwala realizować nawet najbardziej oryginalne projekty architektoniczne. Dzięki wysokiej jakości materiałom i innowacyjnym rozwiązaniom spełnia zarówno wymagania techniczne, jak i estetyczne stawiane nowoczesnym budynkom.

Ściany zewnętrzne i elewacja to jedne z kluczowych elementów każdego budynku. Nie tylko oddzielają wnętrza od otoczenia i chronią przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, ale też w ogromnym stopniu decydują o estetycznym odbiorze całego obiektu. Muszą więc sprostać coraz bardziej zaostrzanym normom, Warunkom Technicznym oraz odpowiadać wizji architektonicznej dopasowanej do funkcji i otoczenia budynku. Popularnym rozwiązaniem są wielowarstwowe przegrody zewnętrzne, w których każda warstwa ma określoną rolę i wymaga osobnego montażu. Dostępna jest jednak dla nich alternatywa, która pozwala zminimalizować prace na budowie, przy zachowaniu wysokich walorów technicznych i estetycznych.

Innowacyjny panel zamiast wielu warstw

Architektoniczne systemy modułowe oferowane przez Kingspan to prawdziwa innowacja w budownictwie. W jednym prefabrykowanym elemencie udało się zintegrować rdzeń izolacyjny o znakomitych parametrach termicznych oraz szczelną, gładką okładzinę zapewniającą nowoczesny i estetyczny wygląd. Na budowie wystarczy połączyć gotowe panele, w błyskawiczny sposób wznosząc pełnowartościową ścianę zewnętrzną, która od razu jest w pełni wykończona. Inwestycja jest realizowana sprawnie i dokładnie według projektu, a ryzyko błędów wykonawczych zostaje zminimalizowane. Brak tzw. prac mokrych, pozwala prowadzić roboty także przy niesprzyjającej pogodzie.

Najnowszym systemem modułowym Kingspan jest Evolution. Unikalność tego rozwiązania polega na zastosowaniu rdzenia z pianki IPN, który jest lżejszy i cieńszy niż jego odpowiednik z wełny mineralnej. Taki panel nie tylko ułatwia prace, ale też daje możliwość stworzenia większych pomieszczeń przy takim samym obrysie budynku. System nie wymaga bowiem tworzenia rusztowań.

System skrojony na miarę

Evolution łączy w sobie zalety prefabrykowanych rozwiązań systemowych z dużą swobodą projektowania elewacji i dbałością o estetykę. Choć idea budowy jednoelementowych paneli jest zbliżona do płyt warstwowych, uzyskujemy efekt wizualny zarezerwowany dotąd dla skomplikowanych systemów wieloelementowych. Dzięki temu system Kingspan Evolution może być z powodzeniem stosowany w realizacji projektów, w których wygląd należy do kwestii priorytetowych. Przy jego pomocy na całym świecie wznoszone są funkcjonalne i piękne budynki użyteczności publicznej, biurowce, galerie handlowe czy obiekty sportowe.

Mając wpływ na wiele aspektów, takich jak wymiar paneli, układ elementów, szerokość łączeń, rodzaj powłoki i kolorystyka, architekt może w dowolny sposób kształtować wygląd budynku. Poszczególne panele tworzone są indywidualnie na potrzeby każdego projektu. Na budowie odbywa się jedynie montaż gotowych elementów. Oznacza to, że wysokiej jakości panele Evolution pozwalają wcielać w życie nawet śmiałe wizje architektoniczne, co potwierdzają gotowe realizacje. Co więcej, projektowanie takiej fasady nie jest trudne, gdyż zamiast kilku warstw, możemy skupić się wyłącznie na jednej.

Specjaliści z działu technicznego Kingspan zapewniają pełne wsparcie merytoryczne na każdym etapie realizacji inwestycji. Pracę architekta ułatwiają dodatkowo także narzędzia jak detale CAD oraz biblioteki BIM.

Related posts

Leave a Comment