Bliżej natury, czyli dekoracje modne w 2019 roku

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się praktycznie co roku, a to co było hitem jeszcze jakiś czas temu, przestało być popularne. Sprawdźmy zatem, jakie dekoracje będą modne w 2019 roku.

Living Coral, czyli inspiracja naturą

2019 rok w aranżacji wnętrz upłynie pod znakiem jedności z naturą, co będzie widać nie tylko we wzorach, ale również w kolorystyce dekoracji. Dyktujący corocznie trendy kolorystyczne amerykański Instytut Pantone postawił na niezwykle energetyczny i zarazem optymistyczny Living Coral, wobec którego naprawdę ciężko przejść obojętnie. Ta barwa jednocześnie ma nieść bardzo konkretne przesłanie i zwracać uwagę na kwestie ochrony środowiska naturalnego. Nie ma w tym żadnego przypadku, ponieważ problemy związane z ekologią praktycznie nie schodzą z pierwszych stron gazet i portali internetowych. Świat boryka się ze smogiem, ociepleniem klimatu, ginącymi gatunkami zwierząt czy też zanieczyszczeniami wód oceanicznych, które powodują znikanie pięknych raf koralowych. Złoto-koralowa barwa Living Coral ma zatem zmobilizować do działania, a na początek można po prostu zmienić coś w swoim otoczeniu. Dekoracje i tekstylia w tym uroczym kolorze stają się więc modnym dodatkiem w aranżacji wnętrz. Jednocześnie doskonale komponują się z innymi odcieniami kojarzącymi się z naturą, czyli zielenią, czerwienią i niebieskim.

Modne w 2019 motywy kwiatowe

Trudno się dziwić, że do łask wracają wyraziste motywy kwiatowe, które przecież wprost idealnie wprowadzają do wnętrz klimat łąki czy ukwieconego ogrodu. Można zdecydować się na poduszki z takim wzorem, ale równie interesująco będzie się prezentować oryginalna fototapeta lub obraz na płótnie z wydrukiem eksponującym romantyczne dmuchawce, olśniewające słoneczniki lub piękne pąki kwiatów z całego świata (zobacz tutaj). Dekoracje kwiatowe fantastycznie ożywią każde pomieszczenie, nadadzą mu elegancji i sprawią, że domownikom łatwiej będzie o dobry humor już od samego rana. Kwiatowe dekoracje na ścianę najprościej wybrać w sklepie internetowym – ilość kompozycji jest wręcz nieograniczona.

Egzotyczna dżungla w domu

Jak natura, to i zieleń. Dlatego w dekoracjach ściennych mogą się pojawiać energetyczne w wyrazie motywy egzotycznej dżungli, które niesamowicie ożywią pomieszczenie. Fototapeta z tego typu elementem bywa często inspiracją do stworzenia niebanalnej aranżacji wnętrza w oryginalnym stylu kolonialnym. Zieleń i to w bardzo różnych odcieniach, może się stać kolorem dominującym, co będzie wyjątkowo pozytywnie wpływać na samopoczucie domowników i redukować poziom stresu.

Naturalne piękno drewna

Orzeźwiające i optymistyczne kolory to nie wszystko. Bliskość z naturą powinna również przejawiać się we wprowadzeniu do wnętrza drewna. Mogą to być drewniane meble z miękkimi brzegami i krawędziami, które dodadzą pomieszczeniu niezwykłej wręcz przytulności i ciepła. Ciekawym zabiegiem dekoracyjnym okazuje się także ozdobienie ściany obrazem lub fototapetą z motywem lasu bądź portretowym przedstawieniem okazałego drzewa. Taka dekoracja nadaje się nawet do wnętrza w stylu minimalistycznym – pięknie się wkomponuje w taki klimat fototapeta z konarami brzozy.


Wsparcie merytoryczne przy powstaniu artykułu – Foteks.pl, producent fototapet.

Related posts

Leave a Comment