Domek ogrodowy dla dzieci – idealny prezent na Mikołaja!

Jak się ma domek ogrodowy dla dzieci na prezent z okazji 6 grudnia, a nawet pod choinkę? Ma się bardzo dobrze! Przecież domki ogrodowe to nie tylko te drewniane, montowane na stałe, rozbudowane, które zimą trzeba chronić przed śniegiem i wilgocią. Równie dobrze można pokusić się o zakup domku wykonanego z tworzywa, który w porze jesienno-zimowej posłuży jako atrakcyjne miejsce do zabawy, ale w ciepłym i dużym pokoju dziennym.

Domki ogrodowe z tworzyw sztucznych

Domki ogrodowe dla najmłodszych to świetny sposób, by pociechy odciągnąć o ekranów telefonów, tabletów, komputerów i telewizorów. Obfitują w żywe kolory, które pobudzają zmysły i uatrakcyjniają każdą zabawę. Mogą być rozbudowane, dzięki czemu każdego dnia wraz z rodzeństwem, rówieśnikami lub rodzicami, zabawa przerodzi się w wielogodzinną frajdę. Co więcej, przyjmując formę rzeczywistych domów, choć o rozmiarach dopasowanych do wieku i wzrostu dziecka, stanowią tło do zabawy w dom!

Mniejsze czy większe, z dodatkowymi elementami, jak tunele i zjeżdżalnie, które znajdują się pośród składanych domków w ofercie https://bazkar.pl/. Wystarczy ich formę, rozmiar i złożoność dopasować do potrzeb dziecka. Im więcej elementów, tym większa frajda. Dzieci zyskują na własnej przestrzeni, niewielkiej, ale stanowiącej doskonały pomysł na zabawę w chowanego, wystrój wedle własnego uznania. Taki domek może stać się „mieszkaniem” dla dziecięcych zabawek, lalek dziewczynek i samochodów chłopców.

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

Domki montowane na stałe w ogrodzie, te drewniane czy z elementami metalowymi, przy właściwie wykonanym montażu nie stwarzają zagrożenia dla pociech. Dla tych najmłodszych są jednak mało bezpieczne, bo łatwo o wbicie drzazgi, skaleczenia, a nawet upadek z wysokości pod nieobecność rodziców, jeśli jest to konstrukcja tworzona na słupach.

Z domkami z tworzyw sztucznych nie ma takiego ryzyka. Poszczególne elementy są lekkie, pozbawione ostrych krawędzi i kantów, o które można nabić sobie siniaka. Dla rodziców to bardzo posty montaż, przenoszenie z jednego pokoju do drugiego, jeśli pociecha wybierze inne miejsce do zabaw, a także możliwość złożenia całości i schowania, na przykład na czas porządków.

Wykonanie z tworzyw sztucznych wiąże się z brakiem zastosowania farb czy lakierów, które mogłyby działać toksycznie. Pociecha, która z racji swojego wieku i poznawania całego otoczenia, całym sobą, nierzadko próbująca różnych rzeczy poprzez polizanie czy ugryzienie, w przypadku plastikowego domku ogrodowego nie zrobi sobie krzywdy. Co najwyżej zostawi ślad na miękkim tworzywie.

Całoroczny domek ogrodowy

Domek ogrodowy wykonany z tworzywa tak naprawdę może być używany cały rok przez dzieci. Jesienią i zimą w domu, dając szansę na urozmaicenie zabaw, odgrywanie ról – naśladowanie mamy i taty, tworzenie schowka dla swoich ukochanych przytulanek i zabawek. Gdy na dworze robi się już ciepło, domek ogrodowy można przenieść. Dzieci korzystają ze świeżego powietrza, ale się nie nudzą. Rodzice mają je na oku i nie martwią się o bezpieczeństwo.

Domek ogrodowy na prezent świąteczny? Ten pomysł przypadnie do gustu niejednemu dziecku!

Related posts

Leave a Comment