Jak dopasować dużą wycieraczkę do wielkości przedpokoju?

wycieraczka do przedpokoju

Wycieraczki od dawna należą do podstawowego wyposażenia przedpokoju i wiatrołapu. Z czasem oprócz funkcji czyszczącej zaczęły także pełnić funkcję dekoracyjną. Wycieraczka do przedpokoju nie tylko zapobiega wnoszeniu niepożądanych zanieczyszczeń do środka, ale także ociepla wnętrze czy zapobiega zarysowaniom parkietu. Jej wygląd jest szczególnie ważny dla posiadaczy mieszkań, w których przedpokój widoczny jest z salonu czy innego pomieszczenia. 

Nawet przy dużym natężeniu ruchu, a także ciężkich warunkach atmosferycznych, wycieraczki skutecznie zatrzymują wodę, piasek czy śnieg, zatrzymując ¾ wnoszonych zanieczyszczeń jeszcze przed wejściem do budynku.

Znaczenie właściwej wycieraczki do przedpokoju

Wycieraczki do przedpokoju ułatwiają utrzymanie czystości we wnętrzu, a przy tym mogą stanowić stylowy element jego wystroju. Duża wycieraczka do przedpokoju skutecznie zatrzymuje brud z butów i absorbuje wilgoć, co zapobiega wnoszeniu zanieczyszczeń do mieszkania. Wycieraczki na przedpokój okazują się przydatne zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym, ale sprawdzają się również w cieplejsze miesiące, zatrzymując piasek czy inne suche zanieczyszczenia.

Wycieraczka chroni podłogę przed zarysowaniami

Wycieraczka do przedpokoju chroni podłogę przed zarysowaniami i stanowi dekoracyjny element wnętrza. Odpowiedni wybór wycieraczki zewnętrznej lub wycieraczki wejściowej to gwarancja, że Twój dom będzie nie tylko czysty, ale również stylowy.

Wycieraczka zatrzymuje brud i wilgoć z obuwia

Maty wejściowe producentów oraz wycieraczki systemowe aluminiowe doskonale sprawdzają się w roli wycieraczki wpuszczanej w posadzkę lub wycieraczki na wymiar, zatrzymując zanieczyszczenia jeszcze przed wejściem do domu. Dzięki temu cała wycieraczka do przedpokoju stanie się wycieraczką dekoracyjną, która podkreśli charakter Twojego wnętrza.

Wycieraczka jest dekoracyjnym elementem wnętrza

Nowoczesne i modne wycieraczki tarasowe oraz wycieraczki zewnętrzne mogą być ciekawym akcentem w Twoim przedpokoju. Wybierając wycieraczkę mata wejściowa, możesz dopasować ją kolorystycznie do pozostałych elementów aranżacji, tworząc spójną i estetyczną całość.

Rodzaje wycieraczek ze względu na rozmiar

Wycieraczki do przedpokoju w sklepie są dostępne w różnych rozmiarach. Najpopularniejsze są modele o wymiarach 40 x 60 cm, jednak do wyboru są też inne warianty. Duża wycieraczka do przedpokoju to doskonałe rozwiązanie przy większej liczbie domowników – akcesorium będzie skutecznie zatrzymywać wszelki brud z butów, a jednocześnie zapewni optymalną ilość miejsca do przechowywania wielu par.

Duże wycieraczki o wymiarach 60×90 cm lub większe

Wycieraczka do przedpokoju duża może mieć różne wymiary – 60 x 90 cm, 80 x 120 cm, 90 x 150 cm lub 120 x 180 cm.

Wycieraczki połokrągłe pod drzwi

Ciekawym i coraz częściej spotykanym rozwiązaniem są także wycieraczki półokrągłe, które idealnie pasują pod drzwi.

Wycieraczki z krótkim włosiem – łatwe w utrzymaniu

Funkcjonalna wycieraczka do przedpokoju musi cechować się trwałością oraz bezproblemowym czyszczeniem i pielęgnacją. Wycieraczki z krótkim włóknem spełniają te założenia – ze względu na płaską i zbitą strukturę nie przyjmują zabrudzeń i dość łatwo je odkurzyć.

Struktura zbitego włosia ułatwia czyszczenie

Dzięki zwartej i płaskiej konstrukcji wycieraczki z krótkim włosiem nie gromadzą brudu i są łatwe w utrzymaniu czystości. Wystarczy je odkurzyć lub przetrzeć wilgotną ścierką, by przywrócić im pierwotny wygląd.

Wycieraczki jednobarwne vs wzorzyste

Przy zakupie wycieraczki należy również zwrócić uwagę na jej kolor. Ze względów praktycznych lepszym wyborem będą wzorzyste wycieraczki, na których nie widać drobnych plam. Jeśli zależy nam na zakupie jednokolorowej wycieraczki, warto wybrać wzór w ciemnych barwach.

Podgumowane wycieraczki do przedpokoju

Wycieraczki podłogowe, niezależnie od ich wielkości, układane są zazwyczaj w pewnej odległości od ścian czy mebli, które mogłyby je przytrzymać. Ponieważ nie są przytrzymywane przez żaden przedmiot, mogą się zwijać czy przesuwać podczas wchodzenia. Dlatego, dla własnego bezpieczeństwa warto wybrać podgumowaną wycieraczkę. Taka mata wejściowa podgumowana oraz chodnik dywanowy gumowany wykazuje właściwości antypoślizgowe, doskonale przylega do podłogi i nie zmienia swego położenia.

Wycieraczka gumowa pod drzwi, wycieraczka dywanowa na gumie czy wycieraczki dywanowe to skuteczne rozwiązania, które zapobiegają ślizganiu się i przemieszczaniu podczas użytkowania. Wycieraczka do butów gumowa lub wycieraczka do butów z PCV to praktyczne dodatki, które pomogą w utrzymaniu czystości w przedpokoju.

Dopasowanie dużej wycieraczki do wielkości przedpokoju

By system czyszczący był efektywny, warto podzielić go na strefy. Prawidłowy system wycieraczek podłogowych powinien składać się z co najmniej dwóch części: wycieraczek zewnętrznych, które przeznaczone są do usuwania grubych zanieczyszczeń, oraz wycieraczek wewnętrznych, które służą do osuszania butów i absorpcji piasku, a także innych drobnych zanieczyszczeń. Im dłuższa wycieraczka, tym więcej kontaktu obuwia z wkładami czyszczącymi, a za tym mniej zanieczyszczeń wnoszonych do pomieszczenia.

Wycieraczka proporcjonalna do metrażu przedpokoju

Wycieraczka do przedpokoju powinna być proporcjonalna do metrażu tego pomieszczenia i wystarczająco duża, by pomieścić obuwie wszystkich domowników.

Wycieraczka wystarczająco duża dla wszystkich domowników

Wycieraczka do przedpokoju powinna być proporcjonalna do metrażu tego pomieszczenia i wystarczająco duża, by pomieścić obuwie wszystkich domowników.

Wycieraczki to element, który jest widoczny zaraz po przekroczeniu progu mieszkania. Dlatego warto zadbać o to, by ten element był estetyczny i pasował do wnętrza. Nowoczesne i modne wycieraczki do przedpokoju mogą mieć nietuzinkowe wzory i kolory, stanowiąc dekoracyjny akcent we wnętrzu.

Czarne wycieraczki do przedpokoju powoli odchodzą do lamusa, zastępowane przez wielokolorowe, z ciekawym wzornictwem. Można również zamówić wycieraczki z logo firmy, co sprawdzi się na przykład w obiektach hotelowych. Wycieraczki hotelowe z logo oraz wycieraczki na zamówienie z logo to ciekawa opcja, która pozwala na indywidualizację przestrzeni.

Related posts

Leave a Comment