Jakie łóżko wstawić do pokoju dziecięcego aby było więcej miejsca?

Gdy dziecko jest jeszcze bardzo małe, niewielka przestrzeń, jaką charakteryzuje się jego pokój nie wydaje się problemem. Gdy jednak maluch dorasta, zaczyna rozwijać swoje pasje, ma coraz więcej zabawek, a do tego nieubłaganie zbliża się początek jego szkolnej kariery, sytuacja zaczyna się komplikować. Jeśli zamiana pokoju na większy nie jest możliwa, konieczne staje się dokonanie takich zmian w jego układzie, które pozwolą na zaoszczędzenie miejsca. Meblem, który może nam w tym pomóc okazuje się być łóżko.

Łóżko na antresoli i jego zalety

Jeśli pokój dziecięcy nie jest duży, jest jednak stosunkowo wysoki, rozwiązaniem, którym w szczególny sposób warto się zainteresować, okazuje się być łózko umieszczone na antresoli. Sypialnia na antresoli to znakomity sposób na zaoszczędzenie przestrzeni i to właśnie możliwość jej optymalnego wykorzystania wydaje się największą zaletą takiego rozwiązania.

Miejsce pod antresolą można zagospodarować na wiele sposobów. Tam może trafić szafa na ubrania i regał z książkami, przestrzeń idealnie nadaje się jednak i do tego, aby przyszły uczeń otrzymał biurko i dopasowany do niego fotel.  Łóżko na antresoli w pokoju dziecięcym ma i ten plus, że wygląda fenomenalnie.

Pokój nabiera niecodziennego charakteru stając się przedmiotem zazdrości gości – zarówno młodszych, jak i starszych. Samo dziecko zaś z większym entuzjazmem szykuje się wieczorem do snu. Nie jest to może największy atut takiej koncepcji, mamy jednak do czynienia z aspektem, który z pewnością zostanie doceniony przez rodziców.

Pod tym linkiem możecie zapoznać się z kilkoma, ciekawymi modelami łóżek – https://lozka.net.pl/pol_m_Lozka-drewniane_Lozka-pietrowe-234.html.

Sypialnia pod sufitem – na to uważaj

Jeśli zdecydowaliśmy już, że łóżko na antresoli pozwoli nam w rozwiązaniu problemu ograniczonej przestrzeni w dziecięcej sypialni, musimy starannie przygotować się do realizacji tego projektu.

To, co sprawdza się w teorii, w praktyce nie zawsze jest równie funkcjonalne. Jeśli zależy nam nie tylko na oszczędności miejsca, ale również na komforcie małego mieszkańca antresoli, powinniśmy dążyć do tego, aby miała ona przynajmniej 120 centymetrów. Tylko wtedy będziemy mieli do czynienia z rzeczywistą swobodą użytkowania, a samo dziecko będzie czuło się bezpiecznie. Nie można też zapominać o tym, że jakość łóżka na antresoli ma o wiele większe znaczenie niż solidność klasycznego zestawu do spania dla dzieci.

Tylko naprawdę wysokiej jakości zestawy sprawią, że zarówno dziecko, jak i rodzice noce spędzać będą na spokojnym śnie. Niestety, należy liczyć się z tym, że nie będzie to przedsięwzięcie tanie, a i szans na oszczędności wcale nie znajdzie się zbyt wiele.

Jak wykonać łóżko na antresoli?

Ostatnią kwestią zasługującą na poruszenie jest ta, która dotyczy realizacji projektu. Jeśli dysponujemy odpowiednimi umiejętnościami, możemy samodzielnie zaprojektować i wykonać antresolę. Jeśli jednak nigdy nie mieliśmy do czynienia z pracą tego typu, a nasze pragnienie samodzielnego jej wykonania jest podyktowane przede wszystkim względami finansowymi, zastanówmy się nad tym, czy rzeczywiście jest to dobry pomysł. Tam gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo najmłodszych, warto ufać fachowcom.

Related posts

Leave a Comment