Jakie kolory we wnętrzach lubią Polacy?

Biały, beżowy i ecru. Te kolory królują w polskich mieszkaniach – wynika z badania zrealizowanego przez TNS Polska na rzecz marki farb Beckers. Choć tego typu jasne barwy dominują w aranżacji wnętrz, to więcej niż co czwarty Polak (27%) dekorując salon wybiera delikatne tonacje różu, niebieskiego czy zielonego, a co ósmy badany (13%) kontrastowe zestawienia.

Jaki kolor do pokoju dziennego wybierają Polacy?

Co trzeci Polak (35%) wybiera pokój dzienny w odcieniu bieli, beżu i ecru. Na kolejnym miejscu znajduje się subtelny różowy, albo pastelowa zieleń czy niebieski (27% badanych). Na podium plasują się też kontrasty (13%).

Co dziwne, najmniejszym zainteresowaniem w pokoju dziennym cieszą się natomiast ciemne szarości czy brązy (5%), a także barwy intensywne jak ostra czerwień, zieleń czy żółty (4%).

Badanie pokazuje także, że co 9. Polak aranżując salon nie kieruje się konkretnymi preferencjami, ale po prostu stawia na kolory i kompozycje, które mu się aktualnie podobają.

Okazuje się zatem, że póki co wybieramy bezpieczne odcienie do naszych wnętrz, choć powoli się to zmienia, co szczególnie widać wśród młodych osób.

W grupach 15-19 lat i 20-29 lat odsetek osób, które decydują się na biel czy beż w salonie jest mniejszy niż wśród ogółu badanych i wynosi odpowiednio 29% i 32%. Na popularności w tej grupie zyskują natomiast kontrasty.

Wśród respondentów w wieku 20-29 tego typu zróżnicowane zestawienia w salonie wybiera już 18%, a w przedziale 15-19 lat jest to nawet 21%.

Dla porównania  w grupie osób od 30 do 39 roku życia odsetek ten jest prawie dwukrotnie mniejszy i wynosi 11%. Do kwestii aranżacji wnętrz młodzi podchodzą więc coraz odważniej, wprowadzając do domu więcej barw – zauważa Aneta Stopa, Brand Manager marki Beckers.

Badanie na marki rzecz Beckers zostało przeprowadzone przez TNS Polska metodą omnibus na reprezentatywnej próbie 1011 Polaków w wieku 15 lat i więcej w dniach 4-9 marca 2016 r.

Jakie kolory we wnętrzach lubią Polacy?

Related posts

One Thought to “Jakie kolory we wnętrzach lubią Polacy?”

  1. KubaT

    Biały to kolor bardzo uniwersalny, pasuje do każdego wnętrza i optycznie może powiększyć małe pomieszczenie.

Leave a Comment