Listwa do zabudowy karnisza – do jakich wnętrz pasuje?

zabudowa karnisza

Na karniszach sufitowych trzymają się zwykle zasłony i firany, czyli efektowne aranżacje okienne. Same karnisze często pozostawiają jednak wiele do życzenia – bywają nieestetyczne lub po większym remoncie przestają pasować do wnętrza. Aby nie musieć ich wymieniać, warto zainwestować w listwy do zabudowy karnisza. To propozycja, która poza względami praktycznymi niesie za sobą zupełnie nową estetykę.

Listwa do zabudowy karnisza wykonana jest zwykle z mocnych, trwałych tworzyw sztucznych. Może to być na przykład styropian pokryty eleganckim kruszywem, dzięki czemu całość prezentuje się oryginalnie i niebanalnie. Listwy montuje się pod sufitem w taki sposób, by zasłonić karnisz. Zyskujemy w ten sposób ciekawy element dekoracyjny, który może poprawić wygląd całego wnętrza.

Nieładne karnisze estetycznie zasłonięte

Listwy do zabudowy karnisza można z powodzeniem montować we wszystkich wnętrzach, w których karnisze straszą niezbyt efektownym wyglądem. I nie ma większego znaczenia, w jakiej stylistyce utrzymane jest pomieszczenie – listwy dostępne są w wielu wzorach. Można dopasować proste formy do wnętrz nowoczesnych, a także bardziej ozdobne i dekoracyjne rozwiązania do wnętrz urządzonych w stylu klasyczny, retro oraz glamour. Ciekawą propozycją może być listwa łącząca w sobie sztukaterię i oświetlenie LED. Dzięki temu nie tylko będzie stylowym dodatkiem dekoracyjnym, ale również dodatkowym, bardzo efektownym źródłem światła.

Sztukateria na zamówienie

W sklepach budowlanych można kupić różne elementy sztukaterii, które są gotowe do samodzielnego montażu. Nie są to jednak rozwiązania trwałe, a ich jakość często pozostawia wiele do życzenia. Jeśli marzy się Tobie sztukateria wewnętrzna sufitowa, która będzie dodatkiem eleganckim, trwałym i solidnie wykonanym, najlepiej wykonać ją na zamówienie. Można mieć wtedy pewność, że listwa będzie idealnie dopasowana do wnętrza.

Related posts

Leave a Comment