Naturalna moc kamienia – Rockpanel Stones

Nowoczesna architektura powstaje na przecięciu wyobraźni architekta i dostępnych rozwiązań, dzięki którym najbardziej odważny pomysł może zamienić się w imponujący projekt. Płyty Rockpanel Stones łączą w sobie zalety kamienia i łatwość obróbki drewna – spectrum możliwości jest więc nieograniczone, wystarczy tylko podążyć za swoją kreatywnością.

Piękno na lata

Jak zachować piękno na lata, a jednocześnie stworzyć projekt, który idealnie wkomponuje się w otoczenie i zachwyci naturalnością? Płyty elewacyjne Rockpanel Stones to wybór dla tych, którzy cenią surowość natury, a jednocześnie mają odwagę, by łączyć prostotę z tym, co nowoczesne. Jeśli w projekcie liczy się urok detalu i jego najlepsza jakość, Rockpanel Stones spełnia te wymagania, oferując jeszcze więcej – trwałość skały, niepalność i elastyczność. Płyty są wytwarzane ze sprasowanych włókien skalnych wykonanych z bazaltu – odnawialnej i łatwo dostępnej skały wulkanicznej oraz organicznego lepiszcza.

Materiały przyjazne środowisku

Płyty Rockpanel Stones są produkowane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i przyjazne dla środowiska – w projektowaniu nowoczesnych budynków te cechy mają dziś kluczowe znaczenie. Jednym z obiektów, które pokryte są okładzinami Rockpanel Stones, jest biurowiec Business Plaza w Szczecinie. Ten nowoczesny budynek posiada prestiżowy certyfikat LEED, a więc spełnia surowe wymogi dotyczące kwestii ochrony środowiska i energooszczędności. Biuro projektowe IDS Architekci, które było odpowiedzialne za projekt, w chwili opracowywania strategii budowy brało pod uwagę nie tylko aspekty związane z efektywnością energetyczną budynku, jakością środowiska wewnętrznego czy zrównoważoną lokalizacją, ale i doborem  materiałów budowlanych mających dobry wpływ na środowisko naturalne. Produkty Rockpanel Stones spełniają to kryterium, dlatego są cenione przez architektów tworzących i promujących „zielone budynki”, przyjazne dla człowieka i natury.

Wyjątkowa kolekcja

Wygląd, kolor, wykończenie –  to trzy cechy, które decydują o sile zastosowanych w obiekcie materiałów elewacyjnych i wrażeniu estetycznym, jakie pozostawiają dobrze wkomponowane akcenty. Płyty Rockpanel Stones są jednostronnie pokryte czterema warstwami wysokiej jakości powłok malarskich na bazie wody, a także standardowo pokryte dodatkową powłoką ochronną ProtectPlus. W doborze kolorystycznym można puścić wodze fantazji. Bogata kolekcja obejmuje trzy kategorie: Mineral, Basalt i Concrete – wszystkie zaskakują szlachetnością faktur. Mogą być stosowanie nie tylko jako okładziny elewacyjne, ale również jako obicie podsufitki czy sufitów zewnętrznych.

Trwałość ma znaczenie

Ważnym aspektem, na który zwracają uwagę projektanci, jest trwałość materiałów okładzinowych – w końcu powstające obiekty mają być nie tylko estetyczne, ale i powinny jak najdłużej zachować pierwotną świeżość. Płyty Rockpanel Stones są samoczyszczące i odporne na zmiany wilgotności i temperatury, a także na działanie promieniowania UV. Trwałość kolorów jest badana poprzez naświetlanie płyt lampą ksenonową przez 5000 godzin – produkt zyskał ocenę, która czyni go jednym z najbardziej odpornych materiałów okładzinowych na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Powłoka ProtectPlus pozwala na zachowanie czystości płyt, nawet jeśli elewacja zostanie pomalowana przez wandali – graffiti można zmyć bez wpływu na kolor i połysk okładzin specjalnym środkiem Rockpanel Graffiti Cleaner. Płyty produkowane są z zachowaniem największej staranności i indywidualnie sprawdzane przed zaaprobowaniem. Zaletą produktu jest łatwość obróbki i elastyczne wymiary oferowanych płyt, co zwiększa opłacalność inwestycji.

Related posts

Leave a Comment