Nowoczesne płytki ścienne – twórz wnętrza z charakterem

plytki scienne

Ponadprzeciętny wymiar aranżacji we wnętrzu uzyskasz, kreując ciekawe dekoracje ścian, nie tylko w łazience czy kuchni, ale także w salonie i sypialni. Dlaczego warto płytkami ozdabiać ściany? To niedoceniona dekoracja, która oprócz wspaniałych aspektów wizualnych gwarantuje niesamowitą praktyczność – odporność na zarysowania, uszkodzenia i zabrudzenia. Jakie płytki ścienne wpisują się dobrze w aktualne trendy?

Jeśli chcesz zupełnie zmienić wizualizację wnętrza, zamiast tradycyjnego malowania wybierz interesujące wzory ściennej terakoty. To nie tylko kółka, heksagony czy rybie łuski, ale także geometryczne płytki w kształcie rombu lub trójkątów. Ultrabogaty wachlarz kształtów i struktur zachwyci Cię możliwościami – podobnie jak szeroka paleta barw.

Geometria jest w cenie

Aktualne trendy, w stosunku do ubiegłego roku temperują trochę dynamiczność ściennych wzorów, którymi zachwycili się Polacy. Dzisiejsze trendy nie sięgają już tak chętnie po barwne, wzorzyste i trójwymiarowe grafiki, ale ścienne płytki w delikatniejszej odsłonie i stonowanych odcieniach. Modne są prążki, geometryczne ornamenty, ale także motywy jodełki lub arabeski. Dobrze wyglądają w połączeniu z gładkimi powierzchniami, dlatego mocno ożywcze wzory stosuj tylko na jednej ścianie lub jej wybranym odcinku. Inspirująco przełamiesz minimalistyczny wystrój albo wydzielić strefy w pomieszczeniu.

Liczy się nieszablonowa struktura

Popularne jest układanie w stylu subway, czyli pionowe montowanie prostokątnych płytek na ścianie, np. pomiędzy dwoma rzędami szafek w kuchni. Pomimo zainteresowania neutralną kolorystyką widoczny jest wzrost popytu na nieszablonowe ozdoby w formie orientalnej mozaiki, dlatego tak dużą popularnością cieszą się włoskie, marokańskie i hiszpańskie kafle. Nadal są modne heksagony, które układa się zarówno na podłodze i ścianie oraz płytki inspirowane naturą, czyli drewnem i kamieniem. Granitowe i marmurowe warianty w tym sezonie rządzą, zwłaszcza w ciemnym kolorze, z wyraźnie zarysowanym, złotym żyłkowaniem. Pokryta w ten sposób ściana będzie magnetyzować i podkreślać luksusowy charakter wnętrza. Doskonale zaprezentuje się obok jasnych barw i geometrycznych, prostych mebli.

Kolory mają moc

Modne kolory ścian w tym roku to głównie pastelowe odcienie zieleni i błękitu, a także kremowe biele, beże i szarości. W salonach dość ciekawie wyglądają ciemne wersje. Głęboka nasycona zieleń, wyrazisty granat to modne rozwiązania, ale nie dla wszystkich. Miłośnikom lżejszych odsłon proponuje się oliwki i brązy w różnej tonacji – od ciepłych cynamonów, po ciemne mahonie. Do kuchni wybieraj glazurę, która łatwo utrzymasz w czystości, najlepiej bez chropowatych tekstur. Płytki do kuchni mogą mieć każdy odcień ważne, by prezentowały kolorystyczną i stylistyczną spójność z całym wyposażeniem. W dekorowaniu ścian baw się fakturą i kolorem, ale sięgaj po taką terakotę, która harmonijnie dopełni wnętrze.

Related posts

Leave a Comment