Stoły do salonu w stylu minimalistycznym

Minimalistyczny stół do salonu

Salon minimalistyczny może stać się ulubionym miejscem domowników i naszych gości, jeśli będzie dopasowany do indywidualnych potrzeb. W aranżacji tego typu pamiętajmy o tym, by nasza przestrzeń była przede wszystkim funkcjonalna, a więc dobierzmy takie meble, które umożliwią nam nie tylko udany wypoczynek, ale też organizację rodzinnych uroczystości albo spotkań w gronie przyjaciół.

Nieodłącznym elementem pokoi gościnnych i salonów są ławy lub stoły, których wielkość należy wybrać proporcjonalnie do wielkości pomieszczenia. Zbyt szeroki lub długi blat przytłoczy nasze wnętrze, a niewielki stolik kawowy w rozległym pokoju sprawi wrażenie mniejszego, niż byłby w istocie. Stoły do salonu w stylu minimalistycznym charakteryzują się nietuzinkowym, rozpoznawalnym designem, oszczędną formą i stonowaną kolorystyką.

Minimalizm w salonie – jaki stół wybrać?

Na rynku jest obecnie wiele interesujących modeli stołów do salonu minimalistycznego, a wśród nich najczęściej spotykane mają kwadratowe, prostokątne, rzadziej owalne lub okrągłe blaty. Zasada jest tutaj prosta: im mniej ozdobników lub łączenia różnych materiałów, tym bliżej do istoty stylu. Podczas poszukiwań stołu do salonu możemy sięgać po pokrewną stylistykę loft i industrialną, by osiągnąć nietuzinkowy efekt minimalizmu.

Blat stołu może być wykonany z litego drewna, płyty lub szkła, a jego integralną częścią jest stelaż – to właśnie on z reguły nadaje ostateczny charakter. Pierwotny minimalizm zakłada linearne, uproszczone formy, jednak nowoczesne wersje stołów niejednokrotnie odbiegają od tego schematu, co zresztą przynosi niebanalne i interesujące rezultaty.

Przy aranżacji minimalistycznego salonu zadbajmy też o to, by stół miał stylistyczne uzupełnienie w postaci kompletu krzeseł. Jeśli nie możemy dobrać właściwego siedziska lub nie jesteśmy pewni, czy będzie harmonizowało z naszym stołem, wybierzmy gotowy zestaw, zaprojektowany przez profesjonalistę.

Related posts

Leave a Comment