Styl glamour – jak go wprowadzić do wnętrza?

styl glamour

Styl glamour to synonim uroku, powabu, romantyzmu i ulotności. Zalicza się go do jednego z najbardziej teatralnych w aranżacji wnętrz. Jest pełen kontrastów, uwielbia widowiskowość i wszystko, co związane jest z przepychem. Jak go wprowadzić do mieszkania, aby zachować jednak aranżacyjną równowagę i nie przesadzić z dodatkami? Podpowiadamy.

Styl glamour, a meble i tkaniny

Bardzo istotną kwestią dla stylu glamour jest wybór odpowiednich tkanin. Tutaj kłania się w pas postawienie na atłas, a także pluszowe obicia mebli. Nie bez znaczenia pozostaje delikatny jedwab, który nada wnętrzu szyku i elegancji. Należy jednak mieć na uwadze to, że nie wato przesadzać z ilością eklektyzmu, aby jednak zachować bilans między tym, co kunsztowne, a tym, co staje się tandetne. Jak to zrobić? Wystarczy znaleźć złoty środek w postaci zestawień i połączeń. Przykładem może być zakup efektownych, tapicerowanych mebli z minimalistycznym, lakierowanym parkietem, albo też gładkimi, jednolitymi ścianami utrzymanymi w jasnych tonacjach.

Pozostając w temacie mebli, warto wiedzieć, że glamour bardzo ceni sobie modele utrzymane w stylu ludwikowskim. Mowa o klasycznych szezlongach, fotelach uszakach czy też łóżkach wyposażonych w efektowne wezgłowia. Wszystko jednak opiera się o szczegóły. Jeśli więc postawiliśmy na meble vintage, to powinny one mieć nowoczesną tapicerkę, a rzeźbione elementy drewniane zyskają wiele po przemalowaniu ich na złoty lub srebrny kolor.

Dekoracje w stylu glamour

Dodatki mają ogromne znaczenie na drodze do osiągnięcia zamierzonego celu aranżacyjnego. W przypadku stylu glamour świetnie sprawdzą się na przykład flokowane tapety. Zamszowa faktura zamieszczonych na niej wzorów świetnie współgra ze stylistyką wnętrza. Niemniej dobrym pomysłem jest biżuteria umieszczona na toaletce czy konsoli. Pięknie wyglądają również sznury pereł tudzież szykowne, złote naszyjniki zamieszczone na szkatułce wykonanej z przezroczystej pleksi. Ważne są także obrazy, którymi udekorujemy ściany. Warto znaleźć taką galerię sztuki, która może zaoferować dodatkowo oprawę obrazów. Świetnie sprawdzą się zarówno obrazy na płótnie, olejne, jak i różnego rodzaju grafiki.

Related posts

Leave a Comment