Styl loftowy – kilka prostych sposobów na wprowadzenie go do wnętrza

loft

Styl loftowy od wielu sezonów wiedzie prym zarówno wśród projektantów, jak i architektów, którzy wprowadzają pofabryczną surowość do wnętrz mieszkalnych. W połączeniu z przestrzenią i ziemistą kolorystyką mogą zrobić w nich niemałe zamieszanie aranżacyjne i nadać im niepowtarzalnego charakteru. Wprowadzenie loftu na salony nie musi oznaczać dużych nakładów finansowych. Wystarczy kilka prostych dodatków, które mogą zdefiniować wnętrze jako utrzymane w stylistyce fabrycznej surowości.

Industrialne wnętrze to nie tylko cegła

Drewno, metal i szkło – to materiały, które najczęściej pojawiają się w loftowych wykończeniach. Z obowiązkowym elementem industrialnego wystroju utożsamiana jest także cegła, która jest taką wisienką na aranżacyjnym torcie. Najczęściej pojawia się na ścianach po zdjęciu z nich gipsu, aby nadać pomieszczeniu taki swoisty retro-klimat. Jeśli jednak nie urządzaliśmy wnętrza na loftową modłę na samym początku przygody z aranżacją, możemy postawić na betonową farbę, która idealnie imituje beton. Jeśli chcemy cegłę, nie musimy kuć ścian, a zainwestować w ceglaną tapetę, albo imitujące je panele dekoracyjne 3D. Świetnie sprawdzi się też połączenie różnych materiałów, które stworzą taki swoisty eklektyzm, który styl loftowy bardzo lubi. Dzięki temu można również po prostu ocieplić wnętrze.

Styl loftowy, a drobne dekoracje

Loftowy klimat możemy stworzyć także za pomocą dodatków. Wystarczą niewielkie zmiany, aby sprawić, że do wnętrza zwita industrialna nuta aranżacyjna. Prostym sposobem będzie wprowadzenie do niego drobnych elementów o dość specyficznym, loftowym designie. Może być to na przykład mała lampa, proste stoliki kawowe na metalowych nóżkach, bądź przeszklonym blatem. Warto także wprowadzić do dekoracji elementy stali. Świetnie będą prezentowały się w złotym wydaniu. W zestawieniu z naturalnym drewnem czy też fenomenalną surowością cegły stworzą naprawdę bardzo ciekawy klimat we wnętrzu.

Loftowy styl możemy w dość łatwy sposób przemycić do każdego wnętrza. Mowa zarówno o salonie, sypialni, jak i kuchni czy też łazience. Pomocne będą w tym zarówno materiały dekoracyjne, jak i wszelkiego rodzaju elementy drobne w postaci wazonów, obrazów czy faktur na ścianach. Nie bez znaczenia pozostaje także armatura tj. minimalistyczne, monochromatyczne baterie czy też zlewozmywaki. Przestrzeń loftowa, to także gra światła. To powoduje, że styl loft może pojawić się nawet w małych wnętrzach, w tym w kawalerkach czy małych mieszkaniach typu studio. Z pomocą światła możemy sprytnie powiększyć optycznie pomieszczenia. Świetnie w tej roli sprawdzą się również lustra. Zrezygnujmy ponadto z przedmiotów, które ograniczają dostęp do naturalnego światła.

Related posts

Leave a Comment