Szklarz – czym dokładnie się zajmuje?

szklarz

Szklarz to specjalista w dziedzinie obróbki i montażu luster oraz przeszkleń. Jest nieoceniony w przypadku specjalnych zamówień na elementy dekoracyjne z tych materiałów, jak również bardziej typowych projektów. Czym dokładnie zajmuje się szklarz.

Jakie prace wykonuje na co dzień szklarz?

Szklarz w Jaworznie jest osobą, do której należy się zgłosić w sytuacji zbitej szyby w oknie czy chęci wykonania przeszklonych drzwi do przedpokoju na zamówienie. Modne ostatnio lustra łazienkowe w formacie XXL również wymagają wsparcia ze strony specjalisty. Łazienka to przestrzeń, z której korzysta się co najmniej kilka razy dziennie. Dlatego tak ważne jest, aby była funkcjonalna i ułatwiała wykonywanie rutynowych czynności. Projektując łazienkę, należy uwzględnić dobre rozmieszczenie poszczególnych sprzętów sanitarnych. Dostęp do nich powinien być bezproblemowy. Oświetlenie przestrzeni łazienkowej również jest bardzo ważne.

W blokach w większości przypadków łazienki nie mają okien, a przez to dostępu do światła dziennego. Dlatego zamontowany na suficie plafon, punkty LED czy reflektorki powinny dostarczać odpowiednio dużo oświetlenia do rytuału pielęgnacyjnego twarzy, golenia się, czesania czy wykonywania makijażu. W łazience powinna również znaleźć się przestrzeń do przechowywania kosmetyków i chemii gospodarczej. Przestrzeń nad stelażem WC warto zabudować, aby zyskać schowek na zapas produktów higienicznych czy ważne sprzęty.

Lacobel – co to takiego?

Lacobel na Śląsku to dekoracyjna grafika na szkle, która spełnia rolę użytkową. Zawieszona pomiędzy ciągiem szafek kuchennych górnych i dolnych zabezpiecza ściany przed codziennymi zachlapaniami tłuszczem czy wodą. Ze szklistej powierzchni łatwo można zmyć wszelkie zanieczyszczenia. Lacobel może być bardzo wzorzysty, przedstawiać rośliny, potrawy czy pejzaże. W nowszej wersji zazwyczaj imituje struktury pochodzące wprost z natury, na przykład drewno, marmur czy granit. Może też przypominać beton architektoniczny czy brokatową ścianę. Jednolity i jednokolorowy wariant sprawdza się w minimalistycznych kuchniach.

Related posts

Leave a Comment