„Ciche” ścianki działowe w Twoim domu

„Ciche” ścianki działowe w Twoim domu

Systemy suchej zabudowy pozwalają szybko, czysto i niedrogo wstawić dodatkowe ścianki w pomieszczeniach. Nie potrzeba już cegieł, zaprawy i wielu godzin ciężkiej pracy. Ścianki działowe z płyt g-k, bo właśnie o nich mowa, tworzy się na konstrukcji wykonanej z profili stalowych.

Do szkieletu przykręca się płyty o odpowiednich parametrach twardości, odporności na działanie wody oraz ognia, a także izolacyjności dźwiękowej. Aby zminimalizować przenoszenie się dźwięków poprzez ścianę przestrzeń między płytami należy wypełnić odpowiednim izolatorem. Z dalszej części artykułu dowiesz się, czym powinien charakteryzować się taki materiał.

Jaki powinien być izolator akustyczny?

Dobry izolator akustyczny powinien składać się̨ z trzech warstw. Dwie warstwy to elementy poszycia ścian z płyt karton gips. W żargonie budowlanym nazywane są „masą”. Pomiędzy płytami musi znajdować się tzw. „sprężyna”, czyli właściwy materiał wyciszający. Stanowi on trzecią warstwę izolatora. Może nim być warstwa wełny mineralnej z włókien szklanych lub z włókien skalnych. Warto zwrócić uwagę, że różne produkty tego typu mają inne parametry i pozwalają na osiągnięcie różnych stopni izolacji akustycznej ścian.

Jak wygłuszyć ściankę działową?

Nowoczesnym rozwiązaniem jest zastosowanie przewiązki wibroakustycznej. Jest to materiał o innowacyjnej strukturze, który zapewnia sztywność i izolację akustyczną ścian. Takie wypełnienie ścian działowych można stosować w konstrukcjach typu B, C i D. Oczywiście przewiązkę można także wykorzystać do montowania w okładzinach ściennych kotwionych. Zastosowanie tego materiału zwiększa nośność oraz sztywność systemu suchej zabudowy. Przewiązka tłumi fale akustyczne, co pozwala na poprawę wyciszenia pomieszczenia o ok. 4 dB. Dzięki takim właściwościom konstrukcje tego typu wykorzystuje się przede wszystkim w obiektach komercyjnych oraz użyteczności publicznej np. w pokojach hotelowych oraz salach konferencyjnych. Aby dowiedzieć się więcej o izolacji akustycznej ścian z zastosowaniem przewiązki wibroakustycznej warto wejść na stronę: http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/strefa-eksperta/akustyka-systemy-suchej-zabudowy

Related posts

One Thought to “„Ciche” ścianki działowe w Twoim domu”

  1. filipo

    z chęcią więcej o tym sobie poczytam 😉

Leave a Comment