Eleganckie elementy osprzętu elektroinstalacyjnego

Eleganckie elementy osprzętu elektroinstalacyjnego

Projektując wnętrze mieszkania zwracamy uwagę na wiele szczegółów. Wybieramy bardzo dokładnie rodzaj oświetlenia, lampy czy żyrandole, ale mało kto zwraca uwagę na takie detale jak gniazda czy łączniki. A przecież to bardzo ważne elementy wykończeniowe systemu elektrycznego każdego domu czy mieszkania.

Podpowiadamy o czym warto wiedzieć wybierając te elementy wyposażenia.

Gniazdka

Gniazdka to elementy infrastruktury elektrycznej, które są konieczne w każdym mieszkaniu. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach podczas ich montażu. Przede wszystkim umieszczenie gniazdek powinno być dokładnie przemyślane. W mieszkaniach budowanych dawniej wiele gniazdek jest w miejscach uniemożliwiających podłączenie sprzętów. Często zdziwienie wywołuje np. jedno lub dwa gniazdka, które mają wystarczyć do podłączenia wszystkich urządzeń kuchennych. Niczym niezwykłym jest też gniazdko niespełniające norm wodoodporności w łazience. Te niedociągnięcia nie tylko utrudniają codzienne funkcjonowanie, ale niekiedy są niebezpieczne dla mieszkańców. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrane gniazdka były najwyższej jakości. Warto zainteresować się szczególnie marką OSPEL. Producent ten ma w swojej ofercie szeroki wachlarz rożnych gniazdek. Ich cechą charakterystyczna jest elegancki wygląd oraz wysokie bezpieczeństwo.

Łączki

Urządzając mieszkanie warto zwrócić również uwagę na montowane łączki. Powinny nie tylko pasować kolorystycznie do wnętrza, ale gwarantować wygodne i bezpieczne użytkowanie. Także w tej dziedzinie warto przejrzeć ofertę OSPEL https://elektrycznie.pl/grupa/ospel/ . Firma ma bowiem wśród swoich produktów wiele ciekawych modeli łączek. W kolekcji znajdują się łączki pojedyncze i podwójne w szerokiej gamie kolorystycznej. Dla osób, którym zależy na wygodzie użytkowania firma przygotowała łączki z elementami świetlnymi. Dzięki takiemu rozwiązaniu nawet w nocy każdy bardzo łatwo odnajdzie włącznik światła.

Wybierając gniazdka lub łączki warto dodatkowo wyposażyć je w ramkę. Sprawia ona, że prezentują się znacznie lepiej a dodatkowo chroni ściany przed zabrudzeniem.

Urządzając swoje mieszkanie warto zwracać uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal. Także elementy wykończeniowe instalacji elektrycznej są bardzo ważne. Wtyczki i łączki choć nie zwracają na siebie uwagi powinny być dobrze dobrane. Muszą spełniać nie tylko normy estetyczne, ale przede wszystkim muszą być bezpieczne i funkcjonalne. Należy o tym pamiętać już na etapie projektowania i kupowania kolejnych elementów wyposażenia.

Related posts

One Thought to “Eleganckie elementy osprzętu elektroinstalacyjnego”

  1. wojciech

    właśnie kupując stare mieszkanie do remontu natknąłem się na to, że wszystkie gniazdka były w takich miejscach nie przemyślanych i wszystko trzeba było poprawiać

Leave a Comment