Drobne naprawy i prowizorki, czyli co się stanie, gdy kobieta weźmie w swoje ręce męskie narzędzia, a może wcale nie musi ich używać?

naprawy w domu

Przyjęło się, że to mężczyźni potrafią naprawić wszystko, ale jakoś z doświadczenia możemy Wam powiedzieć, że znamy sporo facetów, którzy mają problem z utrzymaniem wiertarki, ale jak wiadomo dużo to stereotypy. Ale czy zastanawialiście się kiedyś, co się stanie gdy kobieta weźmie w swoje ręce męskie narzędzia, a może wcale nie musi ich używać?

O stereotypach w pigułce

Cóż stereotypy są i zapewne będą i jakoś można wątpić, że przestaną być obecnie w codziennym życiu. W końcu czasem mówi się, że faceci potrafią naprawić wszystko, a kobiety nic. Ale czy jest to prawda? No raczej nie, bo jak już wspominaliśmy znamy sporo mężczyzn, którzy nawet nie posiadają narzędzi, a odróżnienie od siebie śrubokrętów jest dla nich niemożliwe. A gdy wybierają się do sklepu z narzędziami to czują się jak w labiryncie, bo i tak nie mają pojęcia, gdzie pójść, nie wspominając już co wybrać. Oczywiście są i tacy, którzy naprawią wszystko. Tak samo sprawa wygląda z kobietami, bo w końcu jak chcemy, to potrafimy, ale jak nam się nie chce to udajemy, że jesteśmy delikatne i subtelne, a Wy tacy męscy i mocni. A jednak czasami życie potrafi zaskakiwać i to nie zawsze pozytywnie, bo naprawy przychodzą nagle i jeżeli miałoby się liczyć na partnerów, to zapewne znowu trzeba by trochę poczekać, a gdy naprawa musi być wykonana na tu i teraz, to cóż, wtedy okazuje się, że potrafimy, w końcu „yes, we can”.

Trochę manipulacji nie zaszkodzi

Można powiedzieć, że współczesne kobiety są super women, bo przecież łączymy wiele ról i podział na męskie, damskie, a także twierdzenie, że kobiecie nie wypada, dla nas nie istnieje. Jeżeli więc chcemy coś naprawić, bierzemy profesjonalne kleje, młotek, wiertarkę i do dzieła. Ale z natury jesteśmy też altruistkami, co oznacza, że chcemy dla Was dobrze, a więc abyście poczuli się męsko i niczym bohaterowie trochę udajemy, że sobie nie radzimy, a Wy jesteście w naprawach tacy dobrzy. Dzięki temu Wasze samopoczucie się poprawia i jesteście bardziej zadowoleni, nawet jeżeli suma summarum na końcu musimy po Was posprzątać i jeszcze dokonać poprawek, ale i tym Wam już nie powiemy, no chyba że w kłótni.

Czym jest naprawa dla niej, a czym dla niego?

Pojęcie naprawy dla niej i dla niego może być różne i bardzo się rozmijać. Bo nam kobietom zależy na wykonaniu wszystkich napraw „na już”, a Wam panowie – „na potem”. My stawiamy na jakość, a Wy raczej na czas i teraz przejdziemy do najważniejszego, a mianowicie gdy my wykonujemy naprawę, to robimy to od a do z, a więc analizujemy problem, zastanawiamy się nad rozwiązaniem, wykonujemy pracę, a na końcu sprzątamy po sobie. Wy zazwyczaj macie inne podejście, a więc naprawicie, trochę psujecie, a na końcu to my za Was musimy posprzątać ten cały bałagan. Zatem można dojść do wniosku, że nawet z młotkiem radzimy sobie lepiej niż Wy.

Ach te stereotypy

Chyba zauważyliście, że nasz wpis jest bardzo ironiczny, bo przecież to nie od płci zależą nasze umiejętności czy wiedza z zakresu techniki. Zatem warto potraktować go z przymrużeniem oka, bo przecież każdy z nas jest inny i tak naprawdę każdy z nas ma prawo czegoś nie umieć i to niezależnie jakiej jest płci. Pomyślcie o tym, że o kobietach mówi się, że dobrze gotują i powinny podawać partnerom obiad, a czy tak obecnie się dzieje? I tak i nie, bo są także faceci, którzy gotują dla partnerek i co ciekawe można o nich powiedzieć, że są mistrzami patelni. Jedno co jest pewne to fakt, że do każdej naprawy trzeba podchodzić z zaangażowaniem, ale i pamiętać o bezpieczeństwie. Nie bez znaczenia jest też sprzęt, którym się dysponuje, bo pomyślcie, używając wiertarki bez udaru i to słabej jakości nie wywiercicie dziury w betonowej ścianie. Tak samo z klejami. Tutaj najlepiej stawiać na te profesjonalne, które znajdziecie w sklepie Ataszek. A więc można śmiało stwierdzić, że nie liczy się płeć, ale to jacy jesteśmy, jakie mamy predyspozycje i realne umiejętności.

Remont czy naprawa może być wykonana przez kobiety profesjonalnie, ale i prowizorycznie, ale nie wynika to z płci. W końcu każdy człowiek jest inny. Dlatego nie można ulegać stereotypom, choć często to trudne, ale przecież nie chcemy być oceniani przez pryzmat słowa „wszyscy”, ale raczej słowa „ja”.

Related posts

Leave a Comment