Elementy artystyczne w aranżacji wnętrz – na co zwracać uwagę?

artystyczne wnetrze

Podchodząc do aranżacji wnętrz, zawsze trzeba przeanalizować różne formy artystyczne wymagające zrozumienia wielu aspektów, takich kolor, materiał, czy bryła. W procesie artystycznym projektant powinien wiedzieć, kiedy przerwać rozbudowę swojego dzieła, tak aby tworzyło ono zgraną kompozycję wewnętrzną, ale także, współgrało z kompozycją otoczenia.


Elementy artystyczne w aranżacji wnętrz

Sztuka charakteryzuje się brakiem granic, dlatego próba zamknięcia jej elementów artystycznych z definicji grozi fiaskiem. Choć w aranżacji wnętrz istnieją pewne lubiane materiały i formy, do których projektanci, często sięgają, nadając im nowe znaczenia, to ich mnogość wymaga ostrożności. Wykończenia ścian kamionką, odpowiedni materiał zasłon oraz tapicerki sofy czy wybór podłogi pomiędzy płytkami ceramicznymi a drewnem, jest niewątpliwie ważnymi decyzjami artystycznymi. Każdy metr kwadratowy wnętrza musi współgrać z otoczeniem.

Kształt elementu

Jednym z najważniejszych wyborów jest bryła. Wszystkie elementy, podczas wyboru muszą grać tę samą melodia. Bardzo trudno jest stworzyć kompozycje w aranżacji wnętrz, kiedy wszystkie elementy nie oddają tego samego rytmu. Dlatego ważne jest, aby przy próbie stworzenia spokojnego stonowanego wnętrza, używać owalne, wręcz płynące bryły, a przy poważnych realizacjach biur, należałoby zastanowić się, nad kątami w szafkach i wypoczynku, aby nadać charakteru i elegancji pomieszczeniu.

Kolory w aranżacji

Dumnie maszerującą za bryłą jest barwa. Wskazanie kolorystycznego motywu przewodniego jest w istocie jedną z najważniejszych decyzji przy projektowaniu. Dobór pastelowych kolorów jest diabelnie ważny, przy założeniach projektowych wskazujących na spokój i opanowanie. Natomiast charakterystyczna zieleń albo niebieski może pozytywnie wpłynąć na spędzany czas w kuchni, czy nawet w miejscu pracy.

Kontrast w aranżacji wnętrz

Przy doborze elementów wnętrza powinniśmy zwrócić uwagę na jej oddziaływanie ich bezpośrednio względem otoczenia. Każdy element dzięki swojej masie oddziałuje mniej lub bardziej na inny. Powstaje spektakl kontrastów między kształtami, kolorami oraz materiałami, który musi zostać zamknięty harmonii.

Grafiki ścienne

W Good Looking Studio dobiera wszystkie elementy artystyczne zgodnie z użytecznością pomieszczeń. W ofercie znajduje się realizacja grafik ściennych, które już dumnie reprezentują umiejętności w portfolio. Pracują w zgodzie z myślą projektową architektów wnętrz oraz zleceniodawców. Realizacje grafik ściennych zawsze są niezwykłą przygodą, przy której poznaje się wielu wspaniałych ludzi.

Related posts

Leave a Comment