Efektywne aranżacje kuchenne

aranzacje w kuchni

Zastosowanie we własnej kuchni ciekawe i nietypowe rozwiązania nadaje jej niepowtarzalnego charakteru. Jest to bardzo modny trend, który sprawia, że kuchnia ma swój własny indywidualny styl. To, że dana kuchnia ma być efektywna nie znaczy, że ma zostać wykonana z samych najdroższych materiałów.

Wyjątkowe wnętrze buduje ciekawy kolor ścian, nowe fronty szafek czy przemyślane oświetlenie, za pomocą którego można interesująco podkreślić kolekcję ulubionych naczyń czy innych istotnych przedmiotów. Prawdą jest to, że im trudniejsza przestrzeń, tym bardziej może powstać ciekawszy projekt. Takie kuchnie najlepiej robić pod indywidualny projekt, który uwzględni wszelkie nietypowości danego miejsca. Każdy projekt wymaga dłuższej analizy i dokładnego zastanowienia się jakie mamy potrzeby, co tak naprawdę chcemy i bez czego nasza kuchnia nie może istnieć. Tylko dobry projekt sprawi, że użytkownicy będą czuli się właściwie w danym miejscu, a przybyli do niego goście będą zachwalać zastosowane rozwiązania.

Efektywne wnętrze za pomocą nietypowych mebli, kolorów i rozwiązań

Współczesne domy czy mieszkania uwzględniają połączenie kuchni z salonem. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że takie pomieszczenie można podzielić za pomocą wyspy oraz wysokiej zabudowy, która pomieści wszystkie potrzebne schowki i sprzęt AGD z całkowitym zasłonięciem jej frontów, sprawiając wrażenie szafy takiej jak w garderobie czy na korytarzu. Jest to praktyczne rozwiązanie dla osób, którzy nie chcą z pokoju dziennego mieć widok na sprzęty kuchenne, zwłaszcza gdy nie korzystają z kuchni bądź przyjmują gości. Osoby do nas przybyłe widzą tylko blat wyspy kuchennej.

Innym pomysłem na stworzenie ciekawej kuchni jest podział na strefy za pomocą odpowiednich kolorów. Wystarczy wykorzystać np. stary kredens, by pomieszczenie nabrało całkiem innego charakteru. Czasem wystarczy niewiele, by całkowicie odmienić wnętrze i to wcale nie zbyt wysokimi kosztami.

aranzacje w kuchni

Nietypowa aranżacja ścienna

By nasza kuchnia czymś się wyróżniała wystarczy zaledwie tylko pomalować ścianę na blatem na bardzo interesujący kolor. Warto pamiętać, by farba była odporna na wilgoć i zaplamienia, o które w kuchni nie trudno. W nowoczesnych wnętrzach strzałem w dziesiątkę będzie uwzględnienie bieli, żółci, pomarańczy, zieleni, fioletu czy błękitu. W pomieszczeniach typu vintage doskonale sprawdzi się róż czy czerwień, a w kuchniach o charakterze prowansalskim dobrze wyglądać będą biele oraz pastele. Wyjątkowy charakter wnętrza nada wzorzysta tapeta winylowa, która jest odporna na różnego rodzaju szorowania.

Inne modyfikacje

Kuchnia nabierze całkiem innego charakteru także podczas całkowitej zmiany frontów szafek. Na rynku jest ogromny wybór po fornirowane, stalowe, lakierowane w rożnych kolorach. Najmodniejsze są białe lub czarne fronty. Ciekawy zabieg wizualny uzyska się również za pomocą zastosowania kolorowych sprzętów AGD, wystarczy zdecydować się na różową czy miętową lodówkę, która nawiązuje do lat ubiegłych z XX wieku. Czasem wystarczy zainwestować w ciekawe oświetlenie, które sprawi, że kuchnia prezentuje się niezwykle intrygująco.

Materiał powstał ze współpracy z IZIKUCHNIE.

Related posts

Leave a Comment