Meble kuchenne – na jaki materiał postawić?

meble kuchenne

Kuchnia to miejsce, które nie tylko służy do przygotowania codziennych posiłków, ale jest centrum życia rodzinnego. Meble kuchenne powinny być praktyczne i wykonane z trwałych materiałów. Wilgoć oraz częste wahania temperatur mogą być zmorą dla szafek. Z jakich materiałów najlepiej wykonać meble kuchenne?

Z jakiego materiału robi się meble kuchenne?

Meble kuchenne w Tarnowie wykonuje się z litego drewna, płyty MDF lub sklejki. Fronty szafek z drewna, najczęściej są wykonane z buka lub dębu. Fronty szafek to coś, co rzuca się w oczy, dlatego wybór odpowiedniego materiału, powinien być świadomą decyzją. Od tego zależy, jak trwałe będą meble i jak długo wytrzymają bez uszkodzeń. Oprócz dębu i buku, popularnymi materiałami na meble kuchenne są: jesion, brzoza, czereśnia, a także jawor. Drewno jest szlachetnym materiałem, a do tego uniwersalnym. Jego dużą zaletą jest to, że meble prezentują się bardzo estetycznie. Meble kuchenne z litego drewna świetnie zaprezentują się w kuchni klasycznej i nowoczesnej.

Meble wykonane z płyt MDF są trwałe i odporne na wilgoć. Są znacznie tańsze niż meble z litego drewna. Jednak słabej jakości płyta MDF może nie wytrzymać warunków panujących w kuchni. W wyniku tego meble będą matowieć. Meble ze sklejki są ekologiczne i wyjątkowo wytrzymałe. Z reguły sklejka powstaje z olchy, brzozy albo sosny. Jednak meble wymagają specjalnej pielęgnacji.

Który materiał na meble kuchenne będzie najtrwalszy?

Fronty w meblach, rzucają się w oczy, dlatego ich wygląd musi być dopasowany do całości aranżacji. Wykonując kuchnię w firmie Meble Sadko, możemy wybrać fronty foliowane, laminowane, lakierowane lub akrylowe. Najbardziej trwałym materiałym, użytym do produkcji mebli kuchennych jest lite drewno, a zwłaszcza drewno dębowe. Najtańszym surowcem na szafki kuchenne będzie sosna. Drewno jest materiałem plastycznym, z którego można osiągnąć zamierzony efekt wizualny. By nadać im nuty nowoczesności, można dodać do nich szklane fronty.

Najtańszym materiałem, z którego wykonuje się meble kuchenne jest płyta wiórowa. Jednak musimy wziąć pod uwagę, że to rozwiązanie jest jedynie na chwilę, bo meble z płyty wiórowej nie są trwałe.

Related posts

Leave a Comment