Schody zabiegowe drewniane – dlaczego to dobre rozwiązanie?

jakie schody wybrac

Projekt domu składa się z wielu elementów. Jednym z nich są schody wewnętrzne. Innymi słowy, już na etapie projektu domu zdecydować trzeba, jaki rodzaj schodów się w nim wybuduje. Od pewnego czasu zauważyć można, że sporą popularnością cieszą się schody zabiegowe drewniane. Jest tak przede wszystkim dlatego, że jest to rozwiązanie funkcjonalne. Co więcej, daje to również możliwość zachowania sporej przestrzeni. Poza tym ten rodzaj schodów jest również niezwykle estetyczny.

Ergonomia schodów zabiegowych

To, co w szczególności charakteryzuje schody zabiegowe z drewna to ich wyjątkowa konstrukcja. Są to bowiem schody, które zwijają się do środka pod kątem 90 lub 180 stopni. Dzięki temu możliwe jest zachowanie sporej przestrzeni wewnątrz pomieszczenia. Co równie ważne, schody zabiegowe drewniane są także bardzo bezpieczne. Jest tak przede wszystkim dlatego, że stopnie w przypadku tego rodzaju schodów zwężają się ku środkowi, a ich szerokość na środki zawsze pozostaje taka sama. Takie rozwiązanie pozwala na bezpieczne wchodzenie i schodzenie ze schodów. Co więcej, przy schodach zabiegowych montowane są dodatkowo balustrady, co jeszcze bardziej zwiększa poziom bezpieczeństwa podczas korzystania z nich. Jest to na pewno dobre rozwiązanie w przypadku osób starszych i dzieci.

Specyficzna konstrukcja schodów zabiegowych

Mówiąc o schodach zabiegowych z drewna, nie można pominąć kwestii ich konstrukcji. Jest to konstrukcja otwarta, co sprawia, że jest nie tylko praktyczna, ale i estetyczna. Takie schody stanowią zatem dodatkowo element dekoracyjny. W związku z tym, że schody zabiegowe drewniane mają otwartą konstrukcję, to widoczne są wszystkich domowników i gości. Na ich estetykę wpływa ma także materiał wykonania. Nie da się bowiem ukryć, że dobrej jakości drewno zawsze dobrze się prezentuje. Co więcej, jest to materiał wytrzymały i odporny na uszkodzenia.

Spiralne schody zabiegowe

Schody zabiegowe drewniane mogą nieco różnić się od siebie swoim kształtem. Warto zwrócić tu uwagę choćby na spiralne schody zabiegowe, z którymi spotkać można się w domach coraz częściej. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku domów o mniejszym metrażu. Niestety nie są to schody pozbawione wad. W przypadku schodów spiralnych pamiętać trzeba, że mogą nie być one zbyt wygodne dla dzieci i osób starszych. Nie są bowiem tak bezpieczne, jak standardowe schody zabiegowe.

Schody zabiegowe wykonane z drewna to idealne połączenie funkcjonalności i estetyki. Nie może zatem dziwić, że cieszą się tak dużą popularnością. Warto zatem zastanowić się nad takim rozwiązaniem planując budowę domu.

Related posts

Leave a Comment