Odpowiednia kabina prysznicowa do łazienki

W małych łazienkach, znajdujących się w mieszkaniach blokowych, nie ma za dużo przestrzeni na montaż wanny. Trzeba sprytnie obchodzić się z tematem tak, aby oprócz podstawowych sanitariatów znalazły się w łazience także niezbędne meble oraz ogrzewanie. Jak pomieścić to wszystko na kilku metrach kwadratowych?

Duża wanna, wprowadzona do małej łazienki, już zajmuje sporo miejsca. Zastąpić ją może z powodzeniem dyskretna kabina prysznicowa. Kabiny prysznicowe mają to do siebie, że w praktyce zajmują więcej miejsca przy powierzchniach ścian, a nie przy podłodze. Dzięki zamianie wanny na kabinę prysznicową w jednym momencie zyskujemy dodatkową, choćby najmniejszą przestrzeń do zagospodarowania. Można je stworzyć dzięki montażowi specjalnego stelaża z przesuwanymi drzwiami. Takie stelaże znaleźć można w każdym niemal sklepie z artykułami budowlanymi i remontowymi. Wykonane są bardzo solidnie i po zamontowaniu w każdej łazience zachowują ładny wygląd oraz stabilność konstrukcyjną. Odgradzają miejsce wyłożone płytkami od pozostałej części łazienki. Na powierzchni drzwi przesuwnych, wykonanych najczęściej z PCV, znajdować się mogą różne artystyczne wzory, co podkreśla charakter wizualny produktu łazienkowego.

Jeśli chcemy coś z „górnej półki”

Jeśli marzy nam się kabina prysznicowa o wysokiej jakości technicznej, możemy zakupić formę szklaną pod zabudowę. Jest to jednak nieco droższe rozwiązanie aniżeli stelaże prysznicowe z drzwiczkami do przesuwania. Widzi się także różnicę w estetyce. Szklane kabiny prysznicowe są bardziej dopracowane w szczegółach, od razu już połączone z brodzikami z wysokiej jakości porcelany. Nowoczesne kabiny prysznicowe ze szkła posiadają elementy pozłacane lub posrebrzane, takie mogą być np. uchwyty przy drzwiczkach oraz zawiasy konstrukcji. Szklana kabina prysznicowa, zamontowana w nawet najskromniejszej łazience, doda jej atrakcyjności i odmieni jej oblicze nawet wtedy, gdy pozostałe elementy wyposażenia będą już dużo skromniejsze.

Wystrój w łazience ma znaczenie!

Urządzając dom lub mieszkanie nie pomijamy już łazienki, jako pomieszczenia które ma być wyłącznie praktyczne. Coraz częściej dbamy o to aby przestrzeń, w której przecież także spędzamy czas była estetyczna, ładna i stylowa. W zależności od metrażu montujemy wannę lub prysznic, stawiamy meble łazienkowe a także dodatki i dekoracje. Warto skomponować wszystko w jedną, spójną całość aby łazienka nabrała charakteru i elegancji. Jeżeli nie planujemy dużych zmian ale zależy nam na tym aby nadać świeżość i styl naszej obecnej łazience warto postawić na nowe meble. Tanie meble do łazienki to doskonały sposób na dużą zmianę przy małych nakładach finansowych. Obecnie szafki, komody, witryny czy półki do łazienki występują w tak wielu wariantach kolorystycznych, że każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Related posts

Leave a Comment