Panele betonowe – pomysł na industrialne wnętrze

Panele betonowe

Styl industrialny początkowo był związany z przemysłem w stanach Zjednoczonych XX wieku. Opuszczone pomieszczenia, przestrzenne i niezagospodarowane puste hale. Co zatem powstało? Pojawiła się potrzeba zagospodarowania tych fabryk.

Panele betonowe

https://4wall.pl/155_plyty-z-betonu-architektonicznego

Osoby doceniające wolność, nietypowość i minimalizm wykorzystali to na swoją rękę. Stworzyli taki styl, głównym elementem którego pozostała przestrzeń.

Oto rady jak prawidłowo zachować stylistykę industrialną.

1) Ściany. Wysokie, nagie, betonowe panele powinny pokazywać swoją naturalność. Widoczny tynk tylko podkreśli wyjątkowość stylu industrialnego. Pozwólmy ścianom pokazać, z jakiego materiału są zbudowane.

2) Wykończenie. A właściwie jego brak. Bez wątpienia powinniśmy zrezygnować z dziesiątek detali. Lekkie podejście bez przyjmowania, czy farba każe nierówności ścian. Nasz kierunek to podobieństwo do fabryk lat ’50. Surowe mury, panele betonowe, szkło, stal i naturalne stare drewno. To jest to, do czego trzeba zmierzać planując wykończenie mieszkania w stylu industrialnym.

3) Okna. Są to wielkie, wydłużone, powtarzające się co kilka metrów, sięgające sufitów. Taka prosta i niesamowita dekoracja. Pomyłką byłoby zasłonięcie okien zasłonami. Dobrym zamiennikiem będą rolety industrialne, które wkomponują się w całość.

Pomysły na wykorzystanie paneli betonowych

https://4wall.pl/

4) Oświetlenie. Dla stylu industrialnego ogromne znaczenie mają lampy. Pozwólmy umieścić sporą ilość dodatkowych źródeł światła we wszystkich pomieszczeniach. Wysokie, solidne, metalowe lub aluminiowe, lekkie lampy dodadzą wnętrzom przytulności bez konieczności umieszczenia zbędnych dodatków. Przyjemne ciepłe światło zrobi swoje wrażenie.

5) Kolorystyka. Tutaj najważniejszym celem jest utrzymanie otwartej przestrzeni, a także podkreślenie betonowego chłodu i neutralności. Zatem odpowiednią farbą będzie biała albo szara. Nie powinno zabraknąć dodatków ceglanych, z nutą rdzy, w odcieniach turkusowych.

6) Meble trzeba dobierać takie, jakie będą zawierać historię, a wyglądać na zużyte. Dobrze, gdyby rozmiar takich mebli był jak największy. Takie właśnie tapczany i stoły idealnie podkreślą indywidualność stylową. Warto dopasować do mieszkania minimalną ilość detali. Niech to będą poszczególne rzeczy, ale wyjątkowe. Może to być maszyna do szycia starych czasów, wielki stary zegar, masywna komoda.

Najpopularniejszą metodą dekorowania industrialnych wnętrz są panele betonowe i ich imitacje.

Czemu służą panele betonowe?

Tego rodzaju dodatki służą przede wszystkim utrzymaniu atmosfery miejskiego artyzmu, dają efekt zakończenia.

Jak wykorzystać panele betonowe w industrialnym mieszkaniu?

Beton można wykorzystać na wiele sposobów. Na przykład beton architektoniczny daje efekt surowości. Na pierwszy rzut oka wygląda masywnie. Chociaż nie zawsze takim jest. Płyty betonowe poddają się kształtowaniu. Pozwala to na wykonanie nie tylko ścian, podłogi lub blatu z betonu, ale również niektórych części regałów, komody, a nawet foteli.

Panele betonowe w sypialni

Niepowtarzalny efekt zrobi na nas betonowe łóżko. Z jednej strony lodowaty materiał ze swoją surową powagą, a zarazem ekskluzywny dodatek przyciągający uwagę. Betonowe panele zawsze nadadzą luksusu do sypialni. W połączeniu z drewnem i stalą będą wyglądać nietypowo.

Wyjątkowy materiał – panele betonowe, można wykorzystać na wszelkie sposoby. Wykonując z tego materiału schody zrobimy akcent na przestrzeni dodając kolejny ciekawy obiekt do pomieszczenia. Dopełniając betonowymi elementami łazienkę utrzymamy jednolitość mieszkania.

Nie bójmy się eksperymentować i ciekawie projektować wnętrza naszych marzeń.

Related posts

Leave a Comment