Plafon – niegdyś nielubiany, dziś doceniany

Hotelowy hall i plafon na suficie, z którego sączyła się wiązka żółtego, niewyraźnego światła. Taki widok nie budził sympatii. Z pewnością również nie wpływał na poczucie, że we wnętrzu panuje przyjazna i ciepła atmosfera. Dziś produkowane, projektowane i proponowane użytkownikom plafony, to zupełnie inna bajka. To dosłownie bajka!

Plafony, które wpisują się w charakter wnętrz

Dzisiejsze plafony są estetyczne, energooszczędne, a do tego dostępne w bardzo szerokiej palecie konstrukcji. Geometryczne kształty czy baza, na której zostaje umieszczonych kilka punktów świetlnych? Futurystyczna forma, a może minimalistyczny i skromny design, który zdobi, ale w sposób bardzo subtelny? Plafony to paleta możliwości, bo i coraz szersza oferta. Oświetlenie to staje się dekoracją, gdziekolwiek się nie pojawi. Najważniejsze jednak, że łączy funkcjonalność z elegancją, czyli pozwala na uzyskanie efektu pożądanego w każdym wnętrzu.

Nowoczesne formy plafonów można z powodzeniem dopasować do klasycznych wystrojów i wnętrz o charakterze osadzonym w klimatach retro. Współczesne lofty, jak i industrialne przestrzenie, których wyrazistość jest bardzo specyficzna, również mogą komponować się z plafonami. Wystarczy postawić na coś nowoczesnego, prostego, łączącego kolorystykę, której wymagają wnętrza poprzemysłowe. Jak prezentują się takie propozycje? Wystarczy jedno spojrzenie na plafony dostępne pod adresem https://azzardo.com.pl/27-plafony, i już wiadomo, że to właśnie one zaczną odgrywać główną rolę w domowych, a także biurowych wnętrzach.

Nieprzemijające zalety

Plafony należą do tego rodzaju lamp, które mogą znaleźć swoje miejsce na suficie, by właśnie pośród niego spełniać funkcje oświetlenia głównego. Równomiernie rozpraszają wiązki światła. Zajmują niewiele miejsca, są wręcz płaskie, a nawet projekty z umieszczonymi na podstawie kilkoma ruchomymi punktami świetlnymi, nie zwisają bezwiednie z sufitu. Mogą zatem znaleźć swoje miejsce w niskich, ciemnych i małych pomieszczeniach, nie zabierając zbędnie przestrzeni.

Oświetlenie boczne, dodatkowe? Plafonom mówimy zdecydowane tak! Ten sam atut – niewiele zajmowanej powierzchni – sprawdza się na przykład w przedpokojach, korytarzach. W wąskich pomieszczeniach, które wymagają dobrego oświetlenia, ale na pierwszy plan wysuwa się ich niewielka rozmiarami konstrukcja. Stają się cudowną alternatywą dla tradycyjnych kinkietów.

Na koniec propozycja lamp, które dekorują, niezależnie od przyjętej aranżacji. Od korytarzy, przez salony, pokoje dzienne, sypialnie i pokoje dziecięce, na łazienkach i kuchniach kończąc. Gdy zostają umocowane na ścianach lub sufitach, wnętrza nie potrzebują już żadnych innych ozdób. Małe jest piękne, i to wyrażenie można odnieść idealnie do charakteru plafonów. Ich rozmiary należą do stosunkowo skromnych, a jednak design daje szansę na uzyskanie indywidualnej aranżacji, w której jest miejsce na funkcjonalne, równomiernie oświetlenie, a także świetlną kropkę nad „i”.

Related posts

Leave a Comment