Ponadczasowy urok retro. Wybieramy płytki, baterie i dodatki do łazienki

Modyfikacja łazienki w taki sposób, aby odzwierciedlała stylistykę retro, może zająć trochę czasu. Efekty będą jednak warte każdego wysiłku. Poniżej przedstawiamy garść inspiracji, które pozwolą przemienić zwyczajną łazienkę w prawdziwy salon kąpielowy w starodawnej stylistyce pełnej klasy i dobrego smaku.

Moc małych dodatków. Lustro na ścianie

Zawieszenie owalnego lub okrągłego lustra na drzwiach wejściowych do łazienki stanowi jeden z prostszych sposobów na wystylizowanie tego pomieszczenia. Lustro to nie tylko element dekoracyjny – dzięki niemu można również optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej więcej blasku.

Wanna na lwich łapach

Modne ostatnimi czasy wanny wolnostojące są kwintesencją łazienki w stylu retro. Decydując się na wymianę wanny z zabudowanej na wolnostojącą, należy mieć przede wszystkim na uwadze, że w nowym sprzęcie większość rur będzie odkryta. Warto więc zadbać, aby wszystkie instalacje i złączki prezentowały się na tyle estetycznie, aby mogły pozostać na widoku.

Baterie retro przy wannie i umywalce

Stylistyczną wisienką na torcie w łazienkach urządzonych na modłę vintage jest retro armatura. Świetnie pasuje ona do wolnostojącej wanny oraz do umieszczonej w szafce umywalki. Zaletą jest również szeroki wybór baterii o różnych stylistykach, dzięki którym można osiągnąć zamierzony wygląd. Baterie umywalkowe, wannowe, prysznicowe i inne można kupić w sklepie internetowym https://retrowoda.pl.

Drewno w łazience. Czy to dobry pomysł?

Zastosowanie drewna w  łazience jest pomysłem dość kontrowersyjnym, choć przeglądając katalogi wnętrzarskie polskich i zagranicznych wydawnictw tego typu realizacje przejawiają się dość często. W przypadku pomieszczeń narażonych na wilgoć, do których łazienka bez wątpienia należy, warto stosować albo twarde gatunki drewna egzotycznego (np. teak, merbau), które lepiej znoszą kontakt z wodą, albo też zaopatrzyć się w płytki ceramiczne do złudzenia przypominające naturalny surowiec. Wówczas mamy pewność, że aranżacja retro z drewnem w roli głównej będzie nie tylko modna, ale również trwała i funkcjonalna.

Rola oświetlenia w łazience retro

W przypadku stylistyki vintage bardzo ważny jest także dobór odpowiedniego oświetlenia. Najlepiej, jeśli oświetlenie górne będzie delikatne i ciepłe. Do stylu retro pasują również reflektory skierowane na poszczególne fragmenty ścian, które z jednej strony pełnią funkcję ozdobną, uwypuklając interesujący detal, z drugiej zaś strony mają wymiar czysto praktyczny, zapewniając odpowiedni poziom jasności i widoczności po zmroku.

Related posts

Leave a Comment