Designerskie kamienie dekoracyjne

Kamień istnieje w budownictwie od dawien dawna, niepamiętnych czasów. Niegdyś z jego użyciem wznoszono warowne mury oraz podziemne i nadziemne kondygnacje, które przetrwały dziesiątki, setki i więcej lat, a część ich nadal jest w nienagannym stanie. Dziś również bardzo lubiany, jednak mający większą konkurencje pośród materiałów na budowę domu, swoje zastosowanie znajduje jako kamień elewacyjny, jak również kamień dekoracyjny z przeznaczeniem do aranżowania wnętrz.

Zarówno naturalne kamienie, jak i płytki odwzorowujące jego wygląd nadadzą nieruchomości swego rodzaju unikatowości oraz reprezentacyjnego charakteru idącego w parze z elegancją. Sam w sobie kamień elewacyjny jest jednym z najbardziej ekskluzywnych i trwałych elementów wykończenia budynku i podkreśla jego całe otoczenie. Dodatkowo elewacja z niego wykonana znacznie lepiej sprawdza się niż tradycyjny tynk i łatwo jest ją wyczyścić. Surowiec wybierany na kamień dekoracyjny zewnętrzny to najczęściej piaskowiec, kwarcyt, a także wapień.

Kamień dekoracyjny wewnętrzny, o ile taka jest inwencja twórcza, może być wykorzystany praktycznie w każdym pomieszczeniu, gdyż kamień, jako budowlany materiał współgra ze światłem, powiększając tym samym optycznie wnętrze. Doskonale nadaje się on do dekoracji ściany w salonie oraz nadbudowy kominka. Bywa czasem, ze stanowi też element posadzki, co prezentuje się bardzo interesująco w połączeniu z innego rodzaju materiałami, jak chociażby drewnem. Dekoracyjny kamień okazale prezentuje się w przestronnych łazienkach w nowoczesnym stylu, a także jako nietuzinkowa ścianka w kuchni. Najchętniej wybierany jest do tego kamień dekoracyjny przypominający cegłę w kolorze białym oraz kamień imitujący płytki betonowe, który świetnie pasuje do wszelkich minimalistycznych aranżacji.

Dekoracyjny kamień charakteryzuje się znaczną różnorodnością faktur oraz barw, dzięki czemu w możemy uzyskać naprawdę niesamowite efekty. Płytki strukturalne, które najczęściej stanowią nasz kamień dekoracyjny, wiernie odwzorowują wygląd naturalnego kamienia mimo, iż z reguły wykonane są z gipsu czy betonu. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości funduszy, aby pozwolić sobie na towar najbardziej ekskluzywny, którym naturalny kamień jest, druga z opcji również jak najbardziej jest nas w stanie zadowolić. Efekt w przypadku postawienia na dekoracyjny kamień z gipsu, bądź też betonu bywa niejednokrotnie powalający i dosłownie potrafi zamurować.

Zobacz designerskie kamienie dekoracyjne na stronie sklepu Bricoman, jeżeli właśnie planujesz swój remont lub budowę: https://www.bricoman.pl/plytki-gres-terakota/klinkier-kamien-dekoracyjny/kamien-dekoracyjny


Materiał zewnętrzny

Related posts

Leave a Comment