Regaty Architektów w Mikołajkach

Regaty Architektów to wydarzenie organizowane przez Carpe Diem Art dla topowych pracowni architektonicznych na zakończenie sezonu żeglarskiego w Mikołajkach.

W regatach wzięło udział 70 architektów z kilkunastu pracowni z całej Polski: JEMS Architekci, APA Wojciechowski, Kuryłowicz & Associates, ARE Stiasny i Wacławek, ASPA, Grupa 5, WWAA, Bulanda Mucha Architekci, FS&P Arcus, Pracownia Bogdan Kulczyński, MWH Andrzej Wyszyński, Strefa.a, MAAN Architekci, Anna Leska Polskie Biuro Projektów, ARCHI Pracownia Projektowa, SML Inżynierowie i Architekci.

Regaty Architektów – zwycięzcy

W ramach wydarzenia na wodach Jeziora Mikołajskiego zostały rozegrane Regaty o Puchar Architektów oraz Regaty o Puchar Niezłomnych.

Pierwszego dnia w rywalizacji wzięło udział  14 jachtów Maxus 33: 13 klasyfikowanych w regatach oraz 1 jacht Partnerów Regat, którego skład kibicował wszystkim startującym.  Rozegrano cztery biegi krótkodystansowe, podczas których nie obyło się bez dodatkowych wyzwań. Na jachcie Andrzeja Wyszyńskiego zerwaniu uległ kontrafał steru, który dzięki wparciu obsługi technicznej w Mikołajkach założono nową line i jachy wrócił do rywalizacji.

Mniej szczęścia miała załoga płynąca pod banderą pracowni Kulczyński – awaria steru w tym przypadku była poważniejsza i w efekcie załoga nie ukończyła 2 z 4 biegów.

Pierwsze miejsce w 2. Regatach o Puchar Architektów zdobyła pracownia ASPA z Wrocławia pod sterami Łukasza Komara. Drugie miejsce zajęła załoga Andrzeja Wyszyńskiego i Krzysztofa Sobczyka. Trzecie miejsce zajęli architekci warszawskiej pracowni ARE Stiasny/Wacławek z Janem Bagińskim za sterem.

Puchar Niezłomnych

Regaty o Puchar Niezłomnych zwycieżyła załoga żeglarzy: Andrzeja Wyszyńskiego z Warszawy oraz Krzysztofa Sobczyka z Krakowa. Świetną formę potwierdziła również pracownia ARE Stiasny/Wacławek. Z kolei trzecie miejsce zajęła pracownia MAAN Architekci z Warszawy z Maciejem Orliczem za sterem.

Partnerami drugiej edycji Regat Architektów były firmy: Centor, Aliplast, Ceramika Paradyż oraz Saint-Gobain. Stowarzyszenie Architektów Polskich objęło wydarzenie Patronatem Honorowym.

Regaty Architektów w Mikołajkach

Regaty Architektów w Mikołajkach

Regaty Architektów w Mikołajkach

Regaty Architektów w Mikołajkach

Regaty Architektów w Mikołajkach

Regaty Architektów w Mikołajkach

Related posts

One Thought to “Regaty Architektów w Mikołajkach”

Leave a Comment