Tynk silikonowy w budownictwie

Tynk silikonowy w budownictwie

Nie jest trudno zauważyć, że tynk jest ostatnią warstwą zewnętrznej elewacji, wieńczącej obiekt budowlany. Podczas doboru tynku należy brać pod uwagę parametry komponentów charakteryzujące ścianę zewnętrzną. Poza tym, dobrze jest jeśli odpowiednio dobrany tynk cienkowarstwowy ładnie wygląda na elewacji budynku.

Tajemnicą poliszynela jest, że tynki silikonowe w branży budowlanej uznawane są za najlepsze spośród dostępnych na rynku cienkowarstwowych tynków dekoracyjnych. Służą przecież nie tylko do tworzenia dekoracyjnych, ale też i ochronnych wypraw tynkarskich, które pełnią swoje funkcje zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Łączą w sobie wysokie zalety elastyczności i hydrofobowości przy jednocześnie niskim oporze dyfuzyjnym. Tynki silikonowe są wyjątkowo odporne na korozję biologiczną, uszkodzenia mechaniczne oraz na zabrudzenia.

Dekoracyjny tynk elewacyjny ma za zadanie w budownictwie nie tylko odpowiednio wyglądać, podnosząc rangę budynku, ale głównie ma chronić obiekt budowlany przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, algami, grzybami oraz mechanicznymi uszkodzeniami.

Tynk silikonowy oferowany przez Saint-Gobain Weber Polska jest w postaci masy gotowej do użycia bezpośrednio na budowie podczas prac. Wykonawcy nie muszą więc tracić czasu na odpowiednie przygotowanie mieszanek.

Stosując gotowe do aplikacji, zabarwione w masie masy tynkarskie Saint-Gobain Weber Polska pozbywamy się ponoszenia dodatkowych kosztów dotyczących zakupu farb, ale również nie ponosimy nakładów związanych z malowaniem ścian. Okazuje się to mieć konkretne znaczenie przy pracach dociepleniowych. W ten sposób znacznie zostaje skrócony niezbędny czas pracy rusztowań elewacyjnych, który podczas stosowania tynków mineralnych, gdzie zaleca się dodatkowe malowanie farbami elewacyjnymi, może wydłużyć prace conajmniej o kilka dni.

Dzięki obojętności elektrostatycznej i szczególnie niskiej nasiąkliwości, silikonowe tynki łatwo pozbawia się zabrudzeń z powierzchni. Do odzyskania świeżości wystarczą tak naprawdę intensywne opady deszczu. Tynk silikonowy charakteryzuje mała wodochłonność, przy dobrej odporności na oddziaływanie agresywnych składników zawartych w podłożu, jak też i w środowisku naturalnym.

Charakteryzuje je niski opór dyfuzyjny, a w ten sposób ściana nie jest zagrożona kondensacją pary wodnej następującej we wnętrzu materiału konstrukcyjnego, czy w warstwach termoizolacji. Szerokie stosowanie tynków silikonowych wiąże się też z ich wysoką poręcznością oraz wygodą przy nanoszeniu materiału na ścianę i wykonywaniu powłok tynkarskich.Pamiętajmy, że tynki silikonowe charakteryzuje większość zalet pozostałych rodzajów wypraw tynkarskich .

Related posts

Leave a Comment