Współczesne aranżacje wnętrz – trendy i kryteria doboru materiałów

W obecnych czasach coraz większa uwagę zwracamy uwagę na dekoracyjność i funkcjonalność pomieszczeń w jakich przebywamy. Staramy się aby nasze otoczenie było przyjemne w odbiorze, atrakcyjne dla oka, ale również, z powodu ciągłego pędu i braku czasu, istotne jest dla nas, aby wnętrza były proste w utrzymaniu czystości i dobrej kondycji.

Dzięki ciągłemu rozwojowi najnowszych technologii produkcji na rynku powstają coraz doskonalsze możliwości urządzania wnętrz. Bogata oferta, zróżnicowana pod względem typu materiału, ceny i jakości zapewnia możliwość dostosowania produktu do każdego projektu. Indywidualność wnętrz i unikatowy charakter możemy natomiast uzyskać dzięki różnorodnym walorom dekoracyjnym oferowanych materiałów.

Wieloletnie badania nad warunkami panującymi w pomieszczeniach, różniących się funkcjami, takimi jak kuchnia, łazienka, miejsca użyteczności publicznej, pozwoliły na stworzenie materiałów budowlanych dostosowanych do rzeczywistych czynników, jakie maja na nie wpływ.

Współcześnie, podejmując wyzwanie aranżacji otaczających nas wnętrz coraz częściej korzystamy z pomocy profesjonalistów. Architekci wnętrz i sprzedawcy są osobami, którym warto zaufać.

Dokonując wyboru materiałów do wyposażenia wnętrz, coraz częściej kierujemy się następującymi kryteriami:

 • jakość
 • moda
 • ekologia
 • cena
  pochodzenie

Jakość produktu ma wpływ na jego wytrzymałość, odporność na zniszczenie. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, iż warto jest przeanalizować i porównać poszczególne oferty dostępne na rynku, aby wybrać tę odpowiednią. Produkt wysokiej jakość jest pojmowany jako taki, który zaspokaja potrzeby klienta zarówno pod względem jego oczekiwań wobec fizycznych (np. trwałość) jak i estetycznych (barwa, moda) właściwości produktu.

Moda lubi się zmieniać, wymusza tym samym zmiany w aranżacji naszego otoczenia. Lubimy otaczać się rzeczami modnymi i stylowymi. Jest to synonimem naszego dobrego gustu i często zamożności.

Ekologiczne pochodzenie i naturalność materiału, w erze coraz większej świadomości ekologicznej jest coraz istotniejszym kryterium doboru produktu. Pozytywny wpływ na środowisko, brak substancji szkodliwych wykorzystanych przy produkcji lub powstających podczas rozkładu produktu, możliwość recyklingu, renowacji.
Cenimy również produkty, które pochodzą z Polski. Wspieramy chętnie lokalnych przedsiębiorców i polskie firmy. Lubimy produkty charakterystyczne dla naszego kraju lub regionu.

W wyborze materiałów do aranżacji mieszkania i domu kierujemy się również aspektem finansowym. Jednak nasze podejście do ceny zmieniło się na przestrzeni lat, wybieramy towary droższe, ekskluzywne, które charakteryzują się dobrą jakością. Doceniamy jakość i wiem, że czasami warto zainwestować więcej, aby uzyskać oszałamiający efekt.
Projektując wymarzone wnętrza lubimy inspirować się czasopismami. Przeglądamy Internet, dopytujemy znajomych. Coraz chętniej wprowadzamy do wnętrz nowoczesne trendy, jednak te bardzo często się zmieniają, wymuszając na nas ciągłą rotację. Często remonty wiążą się z dużymi kosztami i utrudnieniami. Aby stworzyć wnętrze, które przez wiele lat będzie wyglądało atrakcyjnie, a dodatkowo będzie się wpisywać w najnowsze trendy warto wykorzystać kilka uniwersalnych materiałów.

W aranżacji wnętrz od kilku lat powtarzają się elementy, które można uznać za ponadczasowe, cały czas modne i funkcjonalne, są to:

 • drewno – elementy z drewna takie jak podłogi, schody, meble, drzwi są towarem ekskluzywnym. Drewno jest synonimem szlachetności i trwałości. Doceniane za takie właściwości jak naturalność, bogata gama kolorystyczna i wysoka jakość sprawiają, że drewno cały czas znajduje swoich pasjonatów, a wnętrze w jakim zostaje zastosowane zyskuje szczególny charakter,
 • beton – od kilku lat jest stosowana do aranżacji nowoczesnych i luksusowych. Beton stanowi doskonałe tło dla ekskluzywnych mebli, dekoracji i dodatków. Może być zastosowany do wykończenia podłogi, ścian, obudowania kominków, budowy mebli. Jest bardzo odporny i mało wymagający. Surowy charakter i szorstka faktura oraz różnorodność form dostępnych na rynku jest w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Aby wybrać najlepszy beton dla Państwa wnętrza zapraszamy na nasza stronę, http://artcorestudio.pl/beton-architektoniczny, gdzie doświadczeni sprzedawcy pomogą Państwu w zakupie,
 • elementy dekoracyjne – boazeria, tapety, cegła i inne – to doskonały sposób na wyrażenie indywidualnego stylu, dostosowania wnętrza do naszych potrzeb, wykreowania przestrzeni, która wyraża nas  i jest dla nas przyjemna. Szeroki wybór różnorodnych elementów dekoracyjnych sprawia, ze każdy z nas jest w stanie stworzyć miejsce atrakcyjne dla nas.

Dzięki przemyślanemu doborowi materiałów zastosowanych w wykończeniu wnętrz uda się Państwu z pewnością stworzyć miejsca będące realizacją Państwa marzeń.

Współczesne aranżacje wnętrz – trendy i kryteria doboru materiałów

Related posts

One Thought to “Współczesne aranżacje wnętrz – trendy i kryteria doboru materiałów”

 1. Józef

  Ja stawiam ma drewno, zawsze wygląda naturalnie i jest to materiał ponadczasowy 😀

Leave a Comment