Garaż w bryle domu. 3 najważniejsze zalety takiego rozwiązania

Budując dom, chcemy wybierać takie rozwiązanie, dzięki którym budynek po prostu będzie funkcjonalny, bezpieczny, praktyczny, prosty w późniejszej aranżacji. Jedną z tych kwestii, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest umiejscowienie garażu. Może być on osobnym budynkiem, jak również być umieszczony w bryle obiektu. Czy garaż w bryle domu to dobre rozwiązanie?

Osoby, które decydują się na budowę domu, chcą również mieć garaż. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza wtedy, gdy użytkujemy więcej niż jedno auto. Jeśli nie chcemy, aby samochód był narażony na kradzież, na uszkodzenia, na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, budowa garażu, który zapewni schronienie, jest dobrym rozwiązaniem.

Projektując garaż, architekt ma dwa rozwiązania. Pierwszym z nich jest garaż wolnostojący, drugim wpisany w bryłę domu.

Garaż w bryle domu – wygodny zwłaszcza podczas nieodpowiedniej pogody

Jedną z najważniejszych zalet posiadania garażu w bryle domu jest wygodna komunikacja między domem, a garażem. Wybierając projekt domu, powinniśmy brać pod uwagę to, że w czasie mocnego deszczu, wiatru, opadów śniegu czy gradu, nie będziemy musieli wychodzić na dwór, aby dostać się do samochodu. Za takie rozwiązanie podziękuje nam nasze zdrowie, jak również nasze dzieci, a także seniorzy.

Jeżeli mamy taką możliwość, najlepiej wybrać garaż, który nie jest wkopywany w ziemię. Pomoże nam to uniknąć kłopotów z wlewaniem się wody opadowej do garażu.

Oszczędność miejsca na działce

To drugi wielki plus garażu wpisanego w bryłę domu. Odpowiedni projekt pozwoli przede wszystkim na to, aby oszczędzić sporo miejsca, a tym samym teren przeznaczyć na inne cele, np. na ogród, warzywniak, altanę czy oczko wodne.

Garaż, który jest jednocześnie tarasem

Wiosna i lato to zdecydowanie te momenty, w których chętniej czas spędzamy na dworze. Jeżeli mamy garaż wpisany w bryłę domu to jednocześnie jego strop może pełnić rolę tarasu. To zwiększenie funkcjonalności domu, maksymalne wykorzystanie powierzchni, a także sprawienie, że na własnym tarasie będziemy mogli spożywać posiłki, pić kawę, urządzać grilla, spotykać się z rodziną oraz przyjaciółmi.

Decydując się na projekt domu, w którym garaż jest wpisany w bryłę domu, sprawimy sobie wiele przyjemności, szybko dostrzeżemy potencjał takiego rozwiązania, niejednokrotnie również będziemy mieli szansę na to, aby oszczędzić sporo pieniędzy, czasu budowy.

Related posts

Leave a Comment