Komoda industrialna – czym się kierować przy jej wyborze?

komoda

Wnętrza utrzymane w stylu industrialnym cieszą się zainteresowaniem zwłaszcza wśród miłośników minimalizmu. Chłodny wystrój wnętrza ma swój specyficzny urok, który zachwyca swoją prostotą i nowoczesnym podejściem do tematu aranżacji. Wyjątkowy charakter loftów można w łatwy sposób jeszcze bardziej podkreślić poprzez wybór odpowiedniej komody, która powinna zachwycać zarówno designem, jak i funkcjonalnością. Czym się kierować przy jej wyborze? Podpowiadamy.

Kolor oraz materiał

Wybierając komodę do pomieszczenia warto kierować się przede wszystkim jej kolorem oraz materiałem z którego jest wykonana. Jasne wykończenia idealnie pasują do przestrzeni w których jest dużo światła. W przypadku stylu industrialnego połączenie drewna i stali wywołuje ciekawy efekt kontrastu. Im jaśniejsza fraktura desek i ciemniejsze wykończenia tym rezultat jest bardziej spektakularny. Dodatkowo ciekawie zaprojektowane, metalowe zakończenia sprawiają, że komoda jest dużo bardziej odporna na jakiekolwiek uszkodzenia mechaniczne.

Jeśli zależy nam na wprowadzeniu nieco surowego i ekologicznego trendu do wnętrza to można rozejrzeć się za meblem wykonanym z drewna, które pochodzi z recyklingu. Komoda industrialna wyróżnia się na tle innych elementów tym, że jej fraktura jest bardzo nietypowa, ponieważ łączy się tam wiele przeciwstawnych barw. Efekt ten uzyskano poprzez pomalowanie jej różnokolorowymi farbami, co sprawia ciekawe wrażenie artystycznego nieładu. Ten styl doskonale wpasuje się zwłaszcza w duże wnętrza stylizowane na pomieszczenia pofabryczne.

Rodzaj komody

Jeśli chodzi o rodzaj komody to należy wybór konkretnego modelu dopasować do indywidualnych potrzeb. Powinno nam zależeć na tym, aby znalazła się ona w centralnej części pomieszczenia. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć kilka komód ze sobą. Na przykład jedną niską w formie szafki pod telewizor, a zaraz obok wyższą w formie regału z przeszkleniem w której możemy przechowywać książki i elementy dekoracyjne.

Dobór konkretnego modelu komody powinien zależeć w głównej mierze od charakteru wnętrza. W pokoju dziecięcym mebel najlepiej sprawdzi się mebel z szufladami w których można przechowywać podręczniki, zabawki i ubrania. Do pomieszczenia, który zostanie przeznaczony na gabinet, dobrym pomysłem będzie zakup komody wielofunkcyjnej. Zarówno z przestrzenią w której można umieścić za szybą elementy dekoracyjne, jak i z półkami ukrytymi za drzwiczkami, w których można przechowywać prywatne dokumenty. Dla podkreślenia unikatowości danego mebla można także pokusić się o stworzenie własnej komody. Można do tego celu użyć drewnianych skrzynek z owoców lub palet, które połączone w przemyślany sposób, idealnie wpasowują się w surowe przestrzenie industrialne.

Related posts

Leave a Comment