Pomysł na aranżację ścian – tapety black&white

Pomysł na aranżację ścian - tapety black&white

Tapety black&white wciąż są na topie. W  tym sezonie ponadczasowe zestawienie pojawia się głównie na okładzinach ściennych zdobionych geometrycznymi wzorami. Ale nie tylko tam. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie najmodniejszych kompozycji łączących czerń z bielą.

Harmonijny kontrast

Harmonijne, a zarazem kontrastowe połączenie czerni z bielą inspiruje projektantów i dekoratorów wnętrz od lat. Nic dziwnego –  nie ma drugiego równie uniwersalnego duetu barw, który tak dobrze sprawdza się niemal w każdym pomieszczeniu. Subtelna, z pozoru zimna biel znakomicie eksponuje detale wnętrza, z kolei czerń kojarząca się z elegancją nadaje aranżacji niepowtarzalnego charakteru. Czerń i biel najlepiej prezentuje się minimalistycznych, modernistycznych przestrzeniach, ale bez problemów wpisze się również w stylistykę glamour, zwłaszcza jeśli podstawą aranżacji będą biało-czarne ściany wykończone stylową tapetą. Na poszukujących nowości w ofercie tapetuj.pl czekają niebanalne wzory, które znakomicie wpisują się w aktualne trendy.

Najlepszy wariant

Szlachetna kolorystyka pasuje do geometrycznych motywów, takich jak kwadraty, koła, paski czy nieregularne wielokąty. W tym roku pojawia się również na okładzinach ściennych zdobionych kwiatowymi aplikacjami albo napisami. Wielbicielom niebanalnych, graficznych wzorów spodoba się czarno-biała tapeta z motywem czarnych, stylizowanych kwiatów wyeksponowanych na białym tle, która znakomicie prezentuje się w łazience, na tle czarnych, błyszczących kafli. Inna propozycja? Biała tapeta z wielokątami wyznaczonymi przez cienkie, czarne linie. Miłośnicy awangardy będą zachwyceni zabawnymi kompozycjami, na które składają się małe domki albo kostki domina. Tradycjonaliści wybiorą nieśmiertelne pionowe pasy lub ornamenty nawiązujące do wzornictwa barokowego.

Najmodniejsze czarno-białe tapety występują w dwóch wariantach: ciemne, z jasnym motywem i jasne, z motywem ciemnym. W małych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się te, w których dominującym akcentem kolorystycznym jest biel. Jeżeli jesteście posiadaczami niewielkiego metrażu, a koniecznie chcecie wybrać tapety z przewagą czerni, postawcie na dobre oświetlenie i jasne meble, które rozjaśnią całość i zrównoważą przygnębiający efekt. Możecie również zdecydować się na wytapetowanie tylko jednej ściany ciemną okładziną, a na pozostałych położyć jasne (nawet z tym samym motywem). Wszystko zależy od Waszej wyobraźni.

Related posts

2 Thoughts to “Pomysł na aranżację ścian – tapety black&white”

  1. geniek

    wyglądają naprawdę stylowo 🙂

  2. Olga

    Zgadzam się , tapety idealnie pasują do stylowych wnętrz, często mają wyczuwalne tłoczenia i fakturę co dodaje „ciepła” szczególnie w sypialni. Jeżeli materiał jest gruby np. winylowy czy welurowy to jeszcze dodatkowo poprawia akustykę i wygłusza pomieszczenie , w pewnym stopniu oczywiście.
    Widziałam wnętrze salonu kosmetycznego gdzie tapetą ze wzorem czarnp-białych kwiatów wytapetowane były zarówno ściany jak i drzwi i fragment szafy.

Leave a Comment