SketchUp 2016 – nowa wersja programu do projektowania 3D

Od listopada dostępna jest najnowsza wersja cieszącego się popularnością na całym świecie  programu SketchUp 2016, który służy do projektowania 3D.

SketchUp to program cieszący się uznaniem na całym świecie, o czym świadczą liczby – 30 milionów aktywacji programu. Najnowsza wersja programu SketchUp kryje to wiele nowości, które pozwolą na większą wydajność pracy.

SketchUp 2016 – co nowego w programie?

Nowością jest funkcja „Trimble Connect”, która jest internetową platformą wymiany projektów. Odświeżona została także biblioteka modeli 3D Warehouse i nowsze tekstury.

Największe zmiany dotyczą jednak funkcjonowaniu LayOut – można bowiem eksportować obiekty przygotowane w LayOut do tzw. „chmury”, co z pewnością wpłynie na zwiększoną efektywność pracy w programie, ale również zmieniono użyteczność warstw, dodając wiele, funkcjonalnych opcji.

Zoptymalizowano także eksportowanie plików pdf z LayOut oraz możliwości rozbudowy

Z dodatkowych zmian należy na pewno wymienić zoptymalizowanie eksportu plików pdf z LayOut oraz możliwość rozbudowy funkcjonalności LayOut poprzez wtyczki funkcjonalne, zwiększenie bezpieczeństwa oraz wydajności programu. O tych, i wielu innych zmianach warto przekonać się samemu, rozpoczynając przygodę z modelowaniem 3D w najnowszej wersji SketchUp 2016.

Nowa odsłona programu SketchUp 2016 pozwala użytkownikom w lepszym poznaniu świata 3D. Nowe funkcjonalności są proste, co sprawia, że modelowanie staje się wygodniejsze i efektywniejsze. Zmiany te sprawiają, że czas projektowania znacznie się skraca.

SketchUp 2016 SketchUp 2016

Related posts

One Thought to “SketchUp 2016 – nowa wersja programu do projektowania 3D”

  1. Jakub

    Bardzo fajny i przydatny program 😀

Leave a Comment